Tenisz: Máthé Gábor győzött az Australian Open hallássérülteknek kiírt betétversenyén

2023.01.29. 23:37
Máthé Gábor magabiztosan nyerte a döntőt (Fotó: huntennis.hu)
A Magyar Hallássérültek Sportszövetsége tájékoztatása szerint Máthé Gábor nyerte meg a Grand Slam-tornák történetének első, hallássérültek részére kiírt betétversenyét az Australian Openen. A magyar teniszező játszmavesztés nélkül végzett az élen!

A hallássérült teniszezők világranglistájának első tíz férfi és női helyezettje vehetett részt a Grand Slam-tornák történetének első, hallássérülteknek kiírt betéttornáján, az Australian Openen. A tavaly májusi siketlimpián ezüstérmet szerző Máthé Gábor a rangsor másodikjaként kapott meghívót.

A versenyt péntektől vasárnapig rendezték meg, a mezőnyt két ötös csoportra osztották. Máthé a B-csoportban menetelt, mind a négy találkozóját szettvesztés nélkül megnyerve játszhatott az első helyért az A-csoportban győztes szlovén Marino Kegllel. A fináléban sem szakadt meg sorozata, magabiztosan nyert 6:4, 6:2-re.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE HALLÁSSÉRÜLTEK BETÉTVERSENYE, FÉRFIAK
Máthé Gábor eredményei a B-csoportban:
Laurent (francia) 7:6, 6:2; Lui (ausztrál) 6:3, 6:1; Hayat (brit) 6:2, 6:2; Sekhar (indiai) 6:4, 6:2