Tenisz: már negyeddöntős Münchenben a világranglista 273. játékosa

MTI MTIMTI MTI
2017.05.03. 21:33
A pályafutása első ATP-viadalán szereplő Yannick Hanfmann a legjobb nyolc közé jutott a müncheni salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán mindössze 273. német játékos – aki a selejtezőből verekedte fel magát a főtáblára – szerdán a nyolcadik helyen kiemelt Thomaz Belluccit győzte le három játszmában.

A 25 éves Hanfmann a negyeddöntőben a torna második kiemeltjével, a spanyol Roberto Bautistával találkozik.

A harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev bejutott a legjobb nyolc közé. A hazai közönség előtt szereplő játékos a francia Jérémy Chardyt győzte le két játszmában.

Győzelemmel tért vissza hajlítóizom-sérülése után Milos Raonic az isztambuli salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A kanadai játékos, aki hat héttel ezelőtt, a miami tornán lépett pályára legutóbb, nagy csatában, 2 óra 40 perc alatt győzte le az első fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztató brit Aljaz Bedenét.

Szintén nyert a második kiemelt Marin Cilic.

Az első helyen kiemelt spanyol Pablo Carreno és a másodikként rangsorolt francia Richard Gasquet is bejutott a negyeddöntőbe a 482 ezer euró (149 millió forint) összdíjazású estorili salakpályás férfi tenisztornán.

ATP 250-ES TORNA, MÜNCHEN (540 310 euró, salak)
NYOLCADDÖNTŐ

Bautista (spanyol, 2.)–Copil (román) 4:6, 7:6 (7–3), 7:5
Struff (német, 7.)–Haas (német) 6:4, 7:5
Hanfmann (német)–Bellucci (brazil, 8.) 7:6 (7–5), 4:6, 7:5
A. Zverev (német, 3.)–Chardy (francia) 6:4, 6:4

ATP 250-ES TORNA, ISZTAMBUL (497 255 euró, salak)

Raonic (kanadai, 1.)–Bedene (brit) 6:7 (5–7), 6:3, 7:6 (7–3)
Cilic (horvát, 2.)–Dzumhur (bosnyák) 6:3, 6:2
Tomic (ausztrál, 6.)–Dutra Silva (brazil) 7:5, 6:3
Darcis (belga, 8.)–Vesely (cseh) 6:2, 6:1

ATP 250-ES TORNA, ESTORIL (540 310 euró, salak)

Carreno (spanyol, 1.)–Robredo (spanyol) 7:6 (7–5), 7:5
Gasquet (francia, 2.)–Berlocq (argentin) 6:1, 6:4
Almagro (spanyol)–Elias (portugál) 6:1, 6:2

WTA-TORNA, RABAT (226 750 dollár, salak)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 1.)–Laura Pigossi, Nadia Podoroska (brazil, argentin) 6:3, 6:2