Tenisz: kikapott Balázstól a selejtezőben, majd megnyerte a tornát

MTI MTIMTI MTI
2017.07.23. 21:59
Andrej Rubljov az első ATP-trófeájával (Fotó: AFP)
Kiki Bertens nyerte meg a salakpályás női tenisztornát a svájci Gstaadban. A bastadi férfi versenyen David Ferrer diadalmaskodott. Umagban a 19 éves orosz Andrej Rubljov győzött a döntőben.

A második helyen kiemelt holland játékos három szettben győzte le vasárnap a harmadikként rangsorolt észt Anett Kontaveitet.

A világranglistán 35. helyezett Bertens tavaly is döntős volt, de akkor kikapott. Mostani sikerével negyedszer nyert WTA-versenyt.

Bukarestben hazai bajnokot avattak Irina Camelia Begu személyében. A 26 éves román a negyedik tornagyőzelmét aratta, ezt megelőzően legutóbb tavaly augusztusban nyert, Florianópolisban, a fináléban Babos Tímeát felülmúlva.

WTA-TORNA, GSTAAD (226 750 euró, salak)
EGYES, DÖNTŐ

Bertens (holland, 2.)–Kontaveit (észt, 3.) 6:4, 3:6, 6:1

WTA-TORNA, BUKAREST (226 750 euró, salak)

Begu (román, 7.)–Görges (német, 3.) 6:3, 7:5

David Ferrer nyerte meg a svédországi Bastadban rendezett viadalt. A nyolcadik helyen kiemelt spanyol a vasárnapi fináléban az ukrán Alekszandr Dolgopolov ellen győzött két játszmában. Szettelőnyét követően két brékkel már 5:1-re vezetett, s bár Dolgopolov a hajrában hat meccslabdát is hárított, végül alulmaradt.

A 35 éves Ferrer pályafutása 27. tornagyőzelmét aratta – idén az elsőt –, míg Bastadban 2007 és 2012 után harmadszor diadalmaskodott.

Az umagi döntőben Andrej Rubljov 6:4, 6:2-re nyert Paolo Lorenzi ellen. A 19 éves orosz hétfőn a selejtezőben kikapott Balázs Attilától, de szerencsés vesztesként mégis a főtáblára került, ott pedig nem vesztett meccset. Erre legutóbb az amerikai Rajeev Ram volt képes, a 2009-es newporti viadalon. Rubljov először nyert ATP-versenyt.

Newportban szintén döntőbe jutott egy selejtezős, de Matthew Ebden nem bírt az első kiemelt John Isnerrel.

ATP 250-ES TORNA, BASTAD (540 310 euró, salak)
Ferrer (spanyol, 8.)–Dolgopolov (ukrán) 6:4, 6:4

ATP 250-ES TORNA, UMAG (540 310 euró, salak)

Rubljov (orosz)–Lorenzi (olasz, 4.) 6:4, 6:2