Tenisz: kikapott az első kiemelt a ’s-hertogenboschi döntőben

2022.06.12. 15:00
Jekatyerina Alekszandrova először nyert füves pályás versenyt (Fotó: AFP)
Jekatyerina Alekszandrova nyerte meg a hollandiai ’s-Hertogenbosch városában zajló füves pályás tenisztorna női versenyét, míg Nottinghamben a brazil Beatriz Haddad Maia diadalmaskodott – számolt be róla az MTI.

’S-HERTOGENBOSCH. A vasárnapi fináléban a hetedikként rangsorolt Jekatyerina Alekszandrova teniszező egy szoros és egy sima játszmában, 1 óra 18 perc alatt kerekedett az első helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka fölé.

A 27 éves orosz hölgy pályafutása második egyéni WTA-trófeáját emelhette a magasba, s először diadalmaskodott füves pályás versenyen.

NOTTINGHAM. Beatriz Haddad Maia nyerte meg az angliai városban rendezett füves pályás tornát. A világranglistán 48. helyezett, hetedikként rangsorolt brazil játékos a rangsorban 40., hatodik helyen kiemelt amerikai Alison Riske-et győzte le a vasárnapi fináléban három szettben, csaknem két és fél órás küzdelemben.

A 26 éves Haddad Maia másodszor jutott fináléba WTA-viadalon és az első diadalát aratta.

WTA 250-ES TORNA, 'S-HERTOGENBOSCH (251 750 dollár, fű)