Tenisz: Halep könnyedén vette az első akadályt Madridban

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.04.30. 21:30
Simona Halep könnyedén vette az első fordulót Madridban (Fotó: AFP)
A kétszeres bajnok Simona Halep bejutott a második fordulóba a Madridban zajló 2.5 millió euró (920.5 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán, míg a férfiak 419 ezer euró (147 millió forint) összdíjazású estorili viadalán Cameron Norrie 2 óra 28 perces csatában búcsúztatta a második helyen kiemelt chilei Cristian Garínt – közölte az MTI.

A 2016-ban és 2017-ben is győztes Simona Halep a pénteki a nyitó fordulóban a spanyol Sara Sorribes felett diadalmaskodott. A román játékos pályafutása tizedik salakpályás trófeájára hajt, a spanyol fővárosban eddig négyszer játszott döntőt.

A világranglistán 50. brit játékosnak, Cameron Norrie-nak ez volt a szezonbeli ötödik olyan győzelme, amelyet a rangsorban az első harmincban szereplő teniszező felett aratott – ezúttal Cristian Garín ellen nyert.

WTA 1000, MADRID, (2.5 millió euró, salak)
Muchová (cseh)–Vang Csiang (kínai) 6:1, 6:3
Kaszatkina (orosz)–Begu (román) 4:6, 6:4, 7:6 (7–1)

ATP 250, ESTORIL (419 ezer euró, salak)
Negyeddöntő
Davidovich (spanyol, 8.)–Humbert (francia, 3.) 6:4, 6:4
Korábban
Norrie (brit)–Garín (chilei, 2.) 3:6, 7:5, 6:3
Cilic (horvát, 6.)–K. Anderson (dél-afrikai) 7:6 (9–7), 0:0-nál Anderson feladta
Ramos Vinolas (spanyol, 7.)–Moutet (francia) 6:4, 6:3