Tenisz: győztes meccsen tért vissza Alexander Zverev

MTI MTIMTI MTI
2022.12.08. 14:53
Zverev még a Roland Garroson sérült meg (Fotó: AFP)
Féléves kihagyás után győzelemmel tért vissza egy szaúdi bemutató tornán Alexander Zverev olimpiai aranyérmes és világbajnok német teniszező.

A 25 éves játékos csütörtökön egy különleges, döntő rövidítésekből álló mérkőzésen 10–8, 10–7-re megverte a 2020-ban US Open-győztes osztrák Dominic Thiemet.

A hamburgi teniszező június 3. óta nem versenyzett, amikor a Roland Garros elődöntőjében kifordult a bokája, és feladta a Rafael Nadal elleni találkozót. Öt nappal később szalagszakadás miatt megoperálták, azóta sorra mondta le a tornákat, köztük a novemberi ATP-világbajnokságot és a Davis-kupa-döntőt is.

Rijádban Zverev a délután folyamán a volt világelső orosz Danyiil Medvegyevvel is összecsap, akkor már hagyományos szettekre kerül sor.

A világranglista 12. helyezettje tétmérkőzésen várhatóan a december 29-én rajtoló, újonnan életre hívott United-kupán lép pályára Ausztráliában.