Tenisz: Györe László sorozatban a hetedik meccsét is megnyerte

2019.03.01. 07:57
Györe már a legjobb nyolc között jár Sao Paulóban (Fotó: AFP)
A múlt heti, riói tornagyőzelem után Sao Paulóban is nagyszerűen játszik Györe László. A zentai születésű vajdasági teniszező a második meccsét is megnyerte a 618 ezer dollár (173 millió forint) összdíjazású salakpályás tornán, ezúttal a második helyen kiemelt tunéziai Malek Dzsazirit verve jutott be a legjobb nyolc közé.

Györe a győzelemnek köszönhetően már újabb 45 pontot gyűjtött a világranglistán, így már biztos, hogy legalább a 36. helyre előrelép hétfőn. Amennyiben megnyerné a tornát, úgy a 27. hely környékére kerülne.

A negyeddöntőben megismétlődik a riói finálé, ugyanis Györe ellenfele a kanadai Felix Auger-Aliassime lesz, akit a múlt héten 6:3, 7:5-re legyőzött.

ATP 250-ES TORNA, SAO PAULO (618 810 dollár, salak)
NYOLCADDÖNTŐ
Györe László (szerbiai)–Malek Dzsaziri (tunéziai, 2.) 6:3, 3:6, 7:6 (7–2)
Ruud (norvég)–Sousa (portugál, 1.) 6:3, 6:4
Dellien (bolíviai)–Londero (argentin, 7.) 6:4, 7:6 (7–3)
Auger-Aliassime (kanadai)–Ramos (spanyol) 7:6 (7–2), 7:6 (7–5)

A második helyen kiemelt német Alexander Zverev legyőzte az ötödikként rangsorolt ausztrál Alex De Minaurt az acapulcói torna 1,9 millió dollár (528 millió forint) összdíjazású férfi versenyének negyeddöntőjében. A mérkőzés két szorosabb szettben dőlt el, de Zverev fölényét jelzi, hogy a ellenfele egyetlen alkalommal sem jutott bréklabdához.

De Minaur búcsúja ellenére lesz ausztrál játékos a négy között, mivel a korábban Rafael Nadalt búcsúztató Nick Kyrgios három játszmában verte a svájci Stan Wawrinkát, annak ellenére, hogy rögtön a meccs elején kisebb kézsérülést szenvedett.

ATP 500-AS TORNA, ACAPULCO (1 931 110 dollár, kemény pálya)