Tenisz: Fucsovics visszalépett a dohai negyeddöntőtől

M. D.M. D.
2021.03.11. 12:17
Fucsovics Márton visszalépett a további küzdelmektől Dohában (Fotó: Getty Images)
Fucsovics Márton visszalépett az Andrej Rubljov elleni negyeddöntőtől a dohai kemény pályás tenisztornán – tájékoztatott az ATP hivatalos honlapja.

Fucsovics menedzsmentjétől megtudtuk, hogy az MTK sportolója fáradtságból adódó izomgörcsökkel ébredt fel csütörtök reggel, ezért a súlyosabb sérülés elkerülése érdekében úgy döntött, visszalép a versenytől, és készül a vasárnap rajtoló dubai tornára.

Jancsó Miklós, a játékos egyik edzője hozzátette, Fucsovics csütörtökre pihenőnapot kapott, és valószínűleg pénteken utazik tovább a következő verseny helyszínére.

A magyar teniszező – aki jelenleg 46. az ATP világranglistáján – múlt vasárnap még Rotterdamban játszott döntőt Rubljovval, onnan Dohába vezetett az útja, ahol kedden a szerb Dusan Lajovicsot (27.) győzte le 1 óra 43 perces mérkőzésen (7:6, 6:3), szerdán pedig a dél-afrikai Lloyd Harris (84.) ellen nyert 2 óra 10 perces csatában (4:6, 7:6, 6:2).

Érdekesség, hogy a nyíregyházi játékos múlt csütörtök óta minden nap játszott meccset, kivéve hétfőn, amikor hét órát repült Dohába…

Fucsovics újabb összecsapása így egyelőre elmarad Rubljovval, aki meccs nélkül elődöntős Dohában, mivel korábban Richard Gasquet sem állt ki ellene lábsérülés miatt, az első fordulóban pedig harmadik kiemeltként erőnyerő volt. A mai formájában 1990 óta létező ATP Touron eddig egyszer sem fordult elő, hogy valaki egymást követő két körben is játék nélkül jutott volna tovább.

ATP 250-ES TORNA, DOHA (890 920 dollár, kemény pálya)