Tenisz: Fucsovics nagy csatában kikapott Shapovalovtól

M. D.M. D.
2022.02.22. 20:37
Fucsovics Márton szoros meccset játszott Denis Shapovalovval (Fotó: Getty Images – archív)
Fucsovics Márton három játszmában, 4:6, 6:4, 7:5-re kikapott Denis Shapovalovtól a dubai kemény pályás ATP 500-as tenisztorna első fordulójában.

Fucsovics Márton és Denis Shapovalov ezt megelőzően egyszer, a 2020-as Australian Open első fordulójában játszottak egymással, amikor a magyar teniszező négy játszmában legyőzte esélyesebbnek vélt kanadai ellenfelét. A mostani találkozónak is a világranglistán jelenleg 14. helyezett Shapovalov volt a favoritja, de nem számíthatott könnyű meccsre az első számú magyar játékossal szemben.

Fucsovics jól kezdett, 1:1-nél hárított két bréklabdát, majd a következő kilenc labdamenetből nyolcat megnyert, így 4:1-re elhúzott. Az idei Australian Openen a legjobb nyolcig menetelő kanadai fiú sokat hibázott a meccs elején, talán meglepte, hogy Fucsovics mennyire pontosan teniszezik. A magyar játékos 5:3-nál már a szettért szerválhatott, de elveszítette az adogatását (5:4), utána azonban fogadóként, a negyedik lehetőségét értékesítve befejezte a játszmát (6:4).

A második felvonás első játékában Fucsovics rögtön brékhátrányba került, de azonnal sikerült is egyenlítenie (1:1). Kettő kettőnél aztán honfitársunk ismét megingott (2:3), és innen Shapovalov már végigvitte az előnyét (4:6).

A döntő szett elején mindkét játékosnak kellett bréklabdát hárítania, ám 1:1 után mindketten magabiztosán hozták a következő adogatójátékaikat. Fucsovics 5:4-nél fogadóként két pontra (15–30) került a mérkőzés megnyerésétől, de a kanadai megfordította a gémet, majd el is vette a nyomás alatt sebezhetővé váló magyar versenyző szerváját (5:6). Az utolsó játékot aztán Shapovalov 15–30-ről nyerte meg, így ő jutott tovább a 2 óra 27 percig tartó csatából.

A kanadai játékos a második fordulóban a selejtezőből érkező japán Daniel Taróval játszik, a negyeddöntőben pedig az ausztrál Alexei Popyrin vagy a litván Ricardas Berankis lehet az ellenfele (majd az elődöntőben összefuthat Novak Djokoviccsal) – látva a táblának ezt a negyedét, Fucsovics még inkább sajnálhatja az elszalasztott lehetőséget.

A nyíregyházi játékos egyébként most először maradt alul top 10-en kívüli játékossal szemben a dubai tornán: 2019-ben Roger Federer (akkor 7.), 2021-ben Andrej Rubljov (8.) győzte le a negyeddöntőben, 2020-ban pedig Gaël Monfils (9.) az első fordulóban. Persze, egy Shapovalov elleni vereség így sem tartozik a kudarc kategóriájába…

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 949 665 dollár, kemény pálya)