Tenisz: Fucsovics két pontra volt Thiem legyőzésétől

2021.05.12. 13:15
Fucsovics nagyot harcolt (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton három szettben kikapott a negyedik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemtől a Rómában zajló salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában, szerdán – írta a Magyar Távirati Iroda.

Az első két játékot a világranglistán 44. helyezett magyar teniszező nyerte, de Thiem (4.) 3:3-nál egyenlített. Fucsovics a stabil alapjáték mellett több bravúrt is bemutatott, így 5:3-ra ismét ellépett, és bár néhány hibát is elkövetett, harmadszor is megnyerte ellenfele adogatójátékát, így 6:3-ra az övé lett az első szett – tudósított az MTI.

A két játékos negyedik alkalommal találkozott egymással – minden alkalommal salakon –, és Fucsovics először tudott szettet nyerni Thiem ellen.

A magyar teniszező a második felvonásban is összeszedetten játszott, és 3:1-re vezetett az amerikai nyílt bajnokság tavalyi győztese ellen, aki azonban egyre jobban teljesített, és ezúttal is egyenlített (3:3). Fucsovics 5:4-nél, majd 6:5-nél is lezárhatta volna fogadóként a meccset, de nem járt sikerrel, így rövidítésre került sor, amelyben a nyíregyházi játékos 5–4-re vezetett, tehát két pont választotta el a győzelemtől, ám 7–5-re kikapott, ezzel Thiem két órát követően egyenlített – tette hozzá az MTI.

A harmadik szett alakult a legsimábban, az osztrák sokkal kevesebbet rontott, mint korábban, ezúttal egyetlen játékot sem veszített, így 2 óra 35 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A idén kiváló formában játszó orosz Aszlan Karacev két szettben legyőzte harmadikként kiemelt honfitársát, Danyiil Medvegyevet. Karacev az 1 óra 18 perces mérkőzésen háromszor vette el riválisa adogatójátékát, miközben a sajátjait mind hozta.

Búcsúzott a 12. helyen kiemelt belga David Goffin is, akit az argentin Federico Delbonis „lépett le” 1 óra 8 perc alatt. Goffin mindössze három játékot tudott megnyerni.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (salakpálya, 2 082 960 dollár)