Tenisz: Federer 13-adszor döntős a hallei tornán

2019.06.22. 17:42
Roger Federer tizenharmadszor döntős Halléban (Fotó: AFP)
Tizenharmadik alkalommal jutott be a hallei füves pályás tenisztorna döntőjébe Roger Federer, aki a szombati elődöntőben a francia Pierre-Hugues Herbert-t győzte le két játszmában, 6:3, 6:3-ra. A svájci kiválóság a vasárnapi fináléban a belga David Goffinnel mérkőzik meg.

Az első fordulóban az ausztrál John Millmant két szettben legyőző, a második körben a francia Jo-Wilfried Tsonga és a negyeddöntőben a spanyol Roberto Bautista Agut ellen azonban egyaránt játszmát veszítő Federer az elődöntőre nem sok időt fecsérelt el, 62 perc alatt megverte a 28 éves, párosban négyszeres Grand Slam-győztes Pierre-Hugus Herbert-t, akivel korábban egyszer sem játszott még.

A svájci az első játszmában rögtön a legelején, 1:0-nál, míg a másodikban 3:3-nál és 5:3-nál is elvette a francia adogatását, akinek fogadóként nem osztott lapot – Federer a teljes mérkőzést tekintve a saját szerváinál összesen öt pontot (36/41) engedett Herbert-nek.

Federer a 13. hallei fináléjában vasárnap a belga David Goffinnel csap össze, aki Matteo Berrettini nyolcmeccses győzelmi sorozatát megszakítva a 2017-es ATP-világbajnokság óta először jutott döntőbe az ATP Touron.

A svájci klasszis a német városban 67 győzelemnél jár, ami versenycsúcs, és Hallénál többször már csak a hazai tornáján, Bázelben (14) játszhatott döntőt.

A londoni viadalon 37 évesen döntőbe jutott az első fordulóban Fucsovics Mártont kiejtő spanyol Feliciano López, aki a csípősérüléséből ezen a héten visszatérő Andy Murrayvel az oldalán párosban is finálét játszhat.

A nők birminghami tornáján a Roland Garros-győztes ausztrál Ashleigh Barty és a német Julia Görges vívja a döntőt, akik egymás oldalán párosban is eljutottak az elődöntőig, de miután kiderült, hogy egyesben ők játsszák a finálét, a párostól visszaléptek.

Ha Barty megnyeri a vasárnapi döntőt, hétfőn átveszi a vezetést a világranglistán Oszaka Naomitól.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (2 219 150 euró, fű)