Tenisz: Djokovics–Ruud és Cicipasz–Zverev elődöntő Rómában

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.05.13. 23:49
Alexander Zverev a chilei Cristian Garínt győzte le pénteken (Fotó: AFP)
A második helyen kiemelt német Alexander Zverev és a negyedikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipasz játssza a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének elődöntőjét az alsó ágon, míg a másikon Novak Djokovics és Casper Ruud csap össze.

A pénteki negyeddöntőben mindkét játékos úgy nyert két szettben, hogy a szoros első játszmát egy lényegesen könnyebb követte. Zverev 1 óra 52 perc alatt győzte le a chilei Cristian Garínt, míg Cicipasz 2 óra 28 perc alatt bizonyult jobbnak a tizedik helyen kiemelt olasz Jannik Sinnernél.

Cicipasz és Zverev 12. alkalommal mérkőzik meg egymással, előbbi 7–4-re vezet. Idén már két rangos salakpályás torna elődöntőjében összemérhették tudásukat, Monte-Carlóban Cicipasz, Madridban Zverev nyert.

Legvégül az is kiderült, hogy Novak Djokovics lesz Casper Ruud ellenfele, miután a szerb két szettben legyőzte a kanadai Félix Auger-Aliassimét. A karrierje 999. győzelmét arató Djokovics biztosította, hogy hétfőtől továbbra is ő álljon a világranglista élén.

A nőknél a világelső Iga Swiatek bejutott az elődöntőbe, mivel negyeddöntős ellenfele, a 2019-ben US Open-győztes, a jelenlegi világranglistán azonban csak 90. kanadai Bianca Andreescu csupán az első szettben bizonyult méltó partnernek ellene.

Az összecsapás első játszmája nagy küzdelmet és több brékváltást hozott – mindkét játékos három alkalommal vette el riválisa adogatójátékát –, a 35 perces második szettben viszont már egyoldalú küzdelem zajlott. A találkozó 1 óra 45 percig tartott.

Swiateknek ez volt megszakítás nélkül a 26. győzelme, az elmúlt négy tornát, amelyen elindult, megnyerte.

A lengyel játékos az elődöntőben a harmadik kiemelt fehérorosz Arina Szabalenkával találkozik.

A kilencedikként rangsorolt tunéziai Onsz Dzsabur úgy jutott tovább a negyeddöntőből, hogy ellenfele, a görög Maria Szakkari 6:1, 3:0-ra vezetett, az ezt követő 16 játékból azonban 13 az afrikai teniszezőé lett.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (6 008 725 euró, salak)