Tenisz: Djokovics nyomdokain? Az ifjú olasz újabb tornát nyert

2021.02.07. 09:46
Ha így folytatja, Jannik Sinner sikeres pályafutás előtt áll (Fotó: AFP)
A 19 éves Jannik Sinner két játszmában (7:6, 6:4) legyőzte honfitársát, a hozzá hasonlóan olasz Stefano Travagliát az Australian Open egyik felvezető viadala, a melbourne-i Great Ocean Road Open elnevezésű kemény pályás teniszviadal döntőjében, így életében másodszor nyert versenyt az ATP Touron – s ezzel Novak Djokovics 2006-os duplája óta a legfiatalabb kétszeres tornagyőztessé avanzsált.

A döntő kapcsán megjegyzendő még, hogy az 1988-as firenzei viadal óta ez volt az első verseny, melynek fináléját két olasz játékos vívta.

A dél-tiroli Sinner az első tornagyőzelmét tavaly novemberben Szófiában aratta; a bulgáriai erőpróba első fordulójában Fucsovics Mártont verte meg, azóta sorozatban tíz győzelemnél jár.

A Great Ocean Road Opennel párhuzamosan rendezett Murray River Openen Daniel Evans diadalmaskodott, aki a fináléban a kanadai Félix Auger-Aliassime-ot múlta felül két játszmában (6:2, 6:3). A 30 éves brit játékos szettvesztés nélkül zsebelte be karrierje első ATP-tornagyőzelmét.

A hölgyek felvezető versenyei a világelső ausztrál Ashleigh Barty, a belga Elise Mertens, valamint az észt Anett Kontaveit és az amerikai Ann Li sikerét hozták – utóbbi két játékos megosztva kapta meg a Grampians Trophy megnyeréséért járó serleget, mert a megcsúszott program miatt (no, meg a hétfő hajnalban kezdődő Australian Openre tekintettel) a szervezők úgy döntöttek, törlik a torna döntőjét.

Egy-egy érdekesség a másik két győztes kapcsán: Barty tizenegy hónapos kihagyás után tért vissza tornagyőzelemmel a WTA Tourra – egyesben ez volt neki a 9. karrierje során –, míg a kétszeres hobarti bajnok Mertens az eddigi hat sikeréből hármat Ausztráliában könyvelt el.

ATP 250-ES TORNA, GREAT OCEAN ROAD OPEN (382 575 dollár, kemény pálya)