Tenisz: Djokovics három meccslabdáról verte meg Monfilst

M. D.M. D.
2020.02.28. 20:17
Gaël Monfils bármit tesz, nem tudja legyőzni Novak Djokovicsot (Fotó: AFP)
Novak Djokovics három meccslabdát hárítva, 2:6, 7:6, 6:1-re megverte Gaël Monfilst a dubai kemény pályás ATP 500-as tenisztorna elődöntőjében, így készülhet a Sztefanosz Cicipasz elleni szombati fináléra.

A 33 éves Monfils nagyon közel állt ahhoz, hogy 16 vereség után életében először megverje Djokovicsot és elkönyvelje sorozatban a 13. győzelmét az ATP Touron, ám 6:2, 6:6, 6–3-nál nem tudta lezárni a találkozót, pedig a három meccslabdából kettőnél is ő adogatott. Ahogy 8–9-nél is, de miután valaki megzavarta a lelátóról, a második adogatását is elrontotta, így kettős hibával veszítette el a játszmát.

A döntő szettben Monfils 1:4-nél, dupla brékhátrányban ápolást kért, addigra azonban Djokovics már minden tekintetben felülkerekedett rajta.

A szerb klasszis – aki Rafael Nadal acapulcói eredményétől függetlenül a jövő héten is világelső marad – az idei mérlegét és a Monfils elleni mutatóját is 17–0-ra módosította, s készülhet pályafutása hatodik dubai döntőjére, amelyben a tavaly is finalista görög Sztefanosz Cicipasz lesz az ellenfele.

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 950 420 dollár, kemény pálya)
ELŐDÖNTŐ

Djokovics (szerb, 1.)–Monfils (francia, 3.) 2:6, 7:6 (10–8), 6:1
Cicipasz (görög, 2.)–Evans (brit) 6:2, 6:3

ATP 250-ES TORNA, SANTIAGO (674 730 dollár, salak)
NEGYEDDÖNTŐ (Ágrajz szerint)

Seyboth Wild (brazil)–Garín (chilei, 1.) 7:6 (7–1)-nél Garín feladta
Olivo (argentin)–Dellien (bolíviai, 6.) 3:6, 7:6 (7–5), 7:5
A. Ramos (spanyol, 3.)–Monteiro (brazil, 8.) 6:4, 6:4
Ruud (norvég, 2.)–Delbonis (argentin, 7.) 7:5, 7:5

A hölgyek dohai versenyén a világelső Ashleigh Barty számára az elődöntő jelentette a végállomást. Az ausztrál játékos pénteken három szettben maradt alul a nyolcadikként rangsorolt cseh Petra Kvitovával szemben.

A másik ágról Arina Szabalenka jutott a döntőbe: a kilencedik helyen kiemelt fehérorosz teniszező két játszmában múlta felül az orosz Szvetlana Kuznyecovát.

WTA-TORNA, DOHA (3 240 445 dollár, kemény pálya)