Tenisz: Djokovics és Nadal is negyeddöntős Rómában

M. D., V. J.M. D., V. J.
2021.05.13. 18:10
Djokovics már a legjobb nyolc között jár Rómában (Fotó: AFP)
Novak Djokovics két sima játszmában, 6:2, 6:1-re legyőzte a spanyol Alejandro Davidovichot, míg a másodikként rangsorolt Rafael Nadal három szettben nyert a 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalov ellen a római salakpályás tenisztorna férfi egyesének 3. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Denis Shapovalov 6:3-ra megnyerte a Rafael Nadal elleni első szettet, a másodikban pedig 3:0-ra vezetett, de a kilencszeres római bajnok spanyol fordított, és 6:4-gyel egyenlített. A harmadik felvonásban a kanadai 3:1-re ellépett, és bár hamar 3:3-ra alakult az állás, 6:5-nél a világranglista 14. helyezettje fogadóként mérkőzéslabdához jutott, ám nem tudott élni vele. A rövidítés a korábbi világelső magabiztos sikerét hozta, így három és fél óra után győzelmet ünnepelhetett.

Alejandro Davidovich és Novak Djokovics találkozója mindössze 70 percig tartott, ez idő alatt a szerb összesen ötször vette el a 21 éves spanyol adogatását. A római Masters-torna ötszörös bajnoka és címvédője a görög Sztefanosz Cicipasszal találkozik a pénteki negyeddöntőben.

Kiesett a Danyiil Medvegyevet kiejtő Aszlan Karacev, aki Reilly Opelkával szemben maradt alul két játszmában. A 211 centiméter magas amerikai teniszező idén először negyeddöntős ATP-tornán.

Két meccs félbeszakadt sötétedés miatt, ezeket pénteken folytatják.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (2 082 960 euró, salak)
NYOLCADDÖNTŐ
Nadal (spanyol, 2.)–Shapovalov (kanadai, 13.) 3:6, 6:4, 7:6 (7–3)
Delbonis (argentin)–Auger-Aliassime (kanadai) 7:6 (7–3), 6:1
Djokovics (szerb, 1.)–Davidovich (spanyol) 6:2, 6:1
Opelka (amerikai)–Karacev (orosz) 7:6 (8–6), 6:4
Cicipasz (görög, 5.)–Berrettini (olasz, 9.) 7:6 (7–3), 6:2
A. Zverev (német, 6.)–Nisikori (japán) 4:6, 6:3, 6:4
Thiem (osztrák, 4.)–Sonego (olasz) 4:6, 7:6 (7–5)-nél sötétedés miatt félbeszakadt.
Rubljov (orosz, 7.)–Bautista Agut (spanyol, 10.) 6:4, 4:4-nél sötétedés miatt félbeszakadt