Tenisz: Djokovics a második meccsén is győzött Dubaiban

M. D.M. D.
2022.02.23. 18:12
Novak Djokovics a második akadályt is sikerrel vette Dubaiban (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics 6:3, 7:6-ra legyőzte az orosz Karen Hacsanovot a dubai kemény pályás ATP 500-as tenisztorna 2. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Megnyerte a második idei mérkőzését is az Australian Openről lemaradó Novak Djokovics. A világelső a dubai torna első fordulójában az olasz Lorenzo Musettit győzte le két szettben (6:3, 6:3), majd a második körben az orosz Karen Hacsanovval csapott össze, akit korábban négyszer is megvert (egy vereség ellenében).

Az első játszmát Djokovics magabiztosan hozta 6:3-ra, majd a másodikban is hamar brékelőnybe került (3:1), ám Hacsanov egyenlített, sőt 5:4, 30–30-nál csupán két pont választotta el a szett megnyerésétől. A szerb azonban végül hozta a szerváját – aztán 5:6-nál a következőt is –, majd a rövidítésben magas színvonalú játékkal befejezte a meccset (7:6, 7–2), amely 1 óra 38 percig tartott.

A szerb a negyeddöntőben a cseh Jirí Veselyvel találkozik csütörtökön.

Djokovics egy fantasztikus ritörnnel zárta le a találkozót

Ahhoz, hogy megőrizze az első helyét a világranglistán, Djokovicsnak legalább a legjobb négyig el kell jutnia Dubaiban, de ha Danyiil Medvegyev megnyeri az Acapulcóban zajló 500-as versenyt – amelyen többek között Rafael Nadal és Sztefanosz Cicipasz is versenyben van még –, akkor az orosz biztosan megelőzi őt az élen.

MEDVEGYEV VILÁGELSŐ, HA…
…bejut a második fordulóba Acapulcóban – Benoit Paire legyőzésével már bejutott! – és Djokovics nem jut be a legjobb négy közé Dubaiban
…bejut a negyeddöntőbe Acapulcóban és Djokovics nem jut be a legjobb négy közé Dubaiban