Tenisz: Djokovics a 20. meccsét is megnyerte 2020-ban

M. D.M. D.
2020.08.26. 00:01
Novak Djokovics továbbra is hibátlan 2020-ban (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics két játszmában, 6:2, 6:4-re legyőzte az amerikai Tennys Sandgrent a New Yorkban zajló, eredetileg Cincinnatibe tervezett kemény pályás tenisztorna férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a német Jan-Lennard Struff vár rá.

Djokovics a 2011-es 41–0-s szezonkezdésétől még messze jár, de húsz mérkőzés után még hibátlan, ezúttal a kétszeres Australian Open-negyeddöntős (2018, 2020) Tennys Sandgrent győzte le két játszmában, 88 perc alatt.

A szerb klasszis az első játszmában könnyedén eljutott 5:2-ig, az utolsó játékban azonban bréklabdát kellett hárítania, mielőtt a harmadik szettlabdájával lezárta a játszmát (6:2), míg a másodikban 4:3-nál 0–40-ről fordította meg a szervagémjét, aztán 5:3-nál elpackázott öt meccslabdát, de 5:4-nél végül befejezte a találkozót (6:4).

Negyeddöntőbe jutott az orosz Danyiil Medvegyev és az amerikai Reilly Opelka is, utóbbi játékos a világranglistán nyolcadik olasz Matteo Berrettinit győzte le – ilyen előkelő pozícióban lévő játékost (nevezetesen Jack Sockot) eddig csak egyszer, 2018-ban vert meg.

A nőknél búcsúzott az ötödik kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka, őt az amerikai Jessica Pegula győzte le három szettben, 2 óra 7 perces találkozón. Pegula ellenfele a negyeddöntőben a 14. helyen kiemelt belga Elise Mertens lesz. Továbbjutott viszont Oszaka Naomi, aki nagyon simán, 6:3, 6:1-re múlta felül az ukrán Dajana Jasztremszkát.

ATP 1000-ES TORNA, NEW YORK (6 297 080 dollár, kemény pálya)