Tenisz: Bondár negyeddöntős a gdyniai WTA-tornán

M. D.M. D.
2021.07.21. 16:29
Bondár Anna már a legjobb nyolc között jár a gdyniai viadalon (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Bondár Anna három játszmában, 6:2, 6:7, 6:1-re legyőzte a szlovák Anna Karolína Schmiedlovát a gdyniai salakpályás WTA 250-es tenisztorna második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A 24 éves magyar lány – aki ezt a hetet a 231. helyen kezdte meg a WTA világranglistáján – a selejtezőből indulva verekedte fel magát a gdyniai verseny főtáblájára: az első körben a svájci Conny Perrint (6:2, 4:6, 6:2), a másodikban az orosz Marina Melnyikovát (6:3, 4:6, 6:2) győzte le.

A főtábla első fordulójában Bondár a szintén orosz Valerija Oljanovszkaját (7:5, 6:3) verte meg, így szerdán már a legjobb nyolc közé jutásért léphetett pályára a szlovák Anna Karolína Schmiedlová ellen, akit jelenleg a 123. helyen jegyeznek a WTA rangsorában.

Bondár az első játszmát simán, 6:2-re megnyerte nagyjából 40 perc alatt, a második szettet azonban rövidítésben elveszítette (6:7, 5–7). A harmadik felvonásban Bondár 1:0-nál hosszú gém végén elvette a szlovák hölgy szerváját, majd 4:1-nél újra brékelte ellenfelét, aztán 5:1-nél, adogatóként befejezte a találkozót, amely 2 óra 23 percig tartott.

Tudtam, hogy Schmiedlová nem lesz könnyű ellenfél, de sokat segített, hogy jól szerváltam ezen a mérkőzésen. Készülök a következő fordulóra Korpatsch ellen– idézte az MTI a Hajdúszoboszló SE teniszezőjének menedzsmentjét.

Bondár a negyeddöntőben a német Tamara Korpatsch-csal (162.) mérkőzik meg pénteken. A magyar versenyző a WTA nem hivatalos élő rangsorában jelenleg a 196. helyet foglalja el. Egyéni legjobbja a 177. pozíció 2019 júniusából.

WTA-TORNA, GDYNIA (235 238 dollár, salak)