Tenisz: Bondár görög ellenfelét simán legyőzve negyeddöntős

D. S. B.D. S. B.
2022.07.13. 19:36
Bondár Anna kétszettes győzelemmel már negyeddöntős Budapesten (Fotó: Dömötör Csaba)
Mindössze 1 óra 43 perc alatt győzte le a görög Deszpina Papamihailt a budapesti salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében a kilencedik helyen kiemelt Bondár Anna. Párosban Babos Tímea és Stollár Fanny kettőse is legyőzte kazah és szerb riválisát, a negyeddöntőben pedig Bondár Annával és Udvardy Pannával csapnak össze.

A legfrissebb világranglistán 53. helyen álló magyar ugyan az első játszmában két adogatását is elbukta, de négyszer is brékelni tudott, így mindössze 55 perc alatt megnyerte az első szettet 6:2-re.

A második játszmát is négy brékkel indították a felek, ám a folytatásban Bondár magabiztosan hozta az adogatásait, ráadásul egy újabb sima brékkel 5:3-ra meglépett, ahonnan a görögnek már nem volt visszaút, így a magyar teniszező 6:3, 6:2-es sikerrel bejutott a budapesti torna negyeddöntőjébe.

A párosok nyolcaddöntőjében Babos Tímea és Stollár Fannybár az első szettet 6:3-ra elvesztették a kazah Anna Danyilina és a szerb Alekszandra Krunics kettőse ellen, a másodikban a magyar duó háromszor is elvette ellenfele adogatását és 6:4-gyel egyenlített, majd a szuper tie-breaket 6–7-ről fordította meg 10–8-ra.

Győzelmével Babos és Stollár párosa bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a másik magyar egységgel, Bondár Annával és Udvardy Pannával találkozik.

WTA 250-ES TORNA, BUDAPEST (251 750 dollár, salak)

PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Babos Tímea, Stollár Fanny–Anna Danyilina, Alekszandra Krunics (kazah, szerb, 2.) 3:6, 6:4, 10–8