Tenisz: Babosék szetthátrányból jutottak tovább Miamiban

M. D.M. D.
2021.03.27. 02:10
Babos Tímea és Veronyika Kugyermetova párosa győzelemmel kezdte a miami tornát (Fotó: Getty Images, archív)
A Babos Tímea, Veronyika Kugyermetova kettős szetthátrányból felállva 3:6, 6:4, 10–7-re legyőzte az Ellen Perez, Cseng Szaj-szaj ausztrál, kínai duót a Miamiban zajló tenisztorna női párosversenyének első fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A negyedikként kiemelt magyar, orosz páros a 6:3-ra elveszített első játszma után a másodikban úgy egyenlített, hogy 5:4, 40–40-nél egy pont döntött arról, „elviszi” a szettet vagy elveszíti a brékelőnyét – a gémről döntő labdamenetet Babosék nyerték meg.

A szuper tie-breakben a magyar lány és partnere 5–2-re elhúzott, majd 9–5-nél négy meccslabdához jutott, s végül 10–7-tel zárta le a harmadik szettet.

A találkozó 1 óra 19 percig tartott.

A Babos, Kugyermetova kettős a második körben az Ashleigh Barty, Jennifer Brady ausztrál, amerikai vagy a Lucie Hradecká, Kristyna Plísková cseh duóval mérkőzik meg.

WTA-TORNA, MIAMI (3 260 190 dollár)
PÁROS, 1. FORDULÓ

Babos, Kugyermetova (magyar, orosz, 4.)–Perez, Cseng Szaj-szaj (ausztrál, kínai) 3:6, 6:4, 10–7