Tenisz: Babos az 1. fordulóban kikapott druszájától Rómában

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.05.16. 19:31
Babos Tímea egyesben az első fordulóban búcsúzott Rómában (Fotó: AFP, archív)
Babos Tímea két sima szettben kikapott a svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától a római salak pályás WTA-torna első fordulójában.

Az első játszmában Bacsinszky gyorsan elhúzott 5:1-re, és bár Babos a végén egyszer három szettlabdát hárítva még hozta az adogatását, a szettet elvesztette.

A második játszmában ugyanez játszódott le, annyi különbséggel, hogy Babos 0:4 után talált kissé magára, de már késő volt.

Babos párosban erőnyerő a cseh Andrea Hlavácková oldalán negyedik kiemeltként, a nyolcaddöntőben a spanyol Lara Arruabarrena, Arantxa Parra Santonja duó vár rájuk.

A férfiaknál a világelső Andy Murray két játszmában (6:2, 6:4) kikapott az olasz Fabio Fogninitől a második fordulóban, míg a szerb Novak Djokovics nagy küzdelemben (7:6, 6:2) győzött a brit Aljaz Bedene ellen.

A második helyen kiemelt szerb az első szettben csak a rövidítésben nyert a világranglistán 55. helyen álló riválisa ellen. A második játszmában viszont kétszer vette el Bedene adogatójátékát, de a szlovén származású, két éve brit színekben játszó ellenfele így sem adta meg magát könnyen. Djokovics saját szervajátékában csak a negyedik meccslabdával tudta lezárni az 1 óra 47 perces mérkőzést.

Fernando Verdasco szettelőnyről kapott ki David Goffintõl. A világranglistán 37. spanyol a döntő játszmában két szervajátékát veszítette el, így a világranglista 10. helyén álló belga 4:1-es előnyét követően könnyen lezárta a 117 percig tartó mérkőzést. Goffin ezzel a győzelemmel 3–3-ra módosította a Verdasco elleni mérlegét.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (4 273 775 euró, salak)