Tenisz: Andreescu visszalépett, Szabalenka kiesett, Kyrgios győzött

2021.02.02. 12:12
Tovább késik Bianca Andreescu visszatérése, miután visszalépett a melbourne-i Grampians Trophy elnevezésű tenisztornától, ám a hétfőn kezdődő ausztrál nyílt bajnokságon mindenképpen versenyezni szeretne. Arina Szabalenka is koncentrálhat immár az edzésmunkára, miután kiesett a Gippsland Trophy második fordulójában. Nick Kyrgios viszont győzelemmel tért vissza csaknem egy év után a Murray River Open első körében – számolt be az MTI.

A 20 éves kanadai játékos legutóbb a 2019-es világbajnokságon lépett pályára, azóta sérülések és magánéleti problémák hátráltatták. A 2019-es amerikai nyílt bajnokság győztese tavaly novemberben azt mondta, tökéletesen felépült, és pályára lép a januári ausztrál nyílt bajnokságon, amelyet végül februárra halasztottak.

„A kéthetes karantén után nagyon jó érzés volt végre visszatérni a pályára, de a stábommal együtt úgy döntöttünk, hogy ezen a héten az edzésre, a felkészülésre összpontosítunk, és kihagyjuk a Grampians Trophyt” – nyilatkozta.

Andreescu azon 72 teniszező közé tartozott, akit elszigeteltségbe kényszerítettek, és még edzeniük sem lehetett, miután a repülőgépen – amellyel Ausztráliába érkeztek – koronavírusos eseteket találtak, ráadásul az edzője, Sylvain Bruneau is megfertőződött.

A Grampians Trophy szerdán kezdődik, és elsősorban azok a női teniszezők vehetnek részt rajta, akik szinten karanténban voltak a közelmúltban.

***

Győzelemmel tért vissza a pályára Nick Kyrgios, aki a francia Alexandre Mullert verte meg a 320 ezer dollár (94.4 millió forint) összdíjazású Murray River Open elnevezésű melbourne-i tenisztorna első fordulójában.

Az ausztrál játékos csaknem egy év után játszott újra tétmérkőzést, ezt megelőzően tavaly februárban Acapulcóban szerepelt.

A Murray River Open a jövő hétfőn kezdődő Australian Open egyik felvezető tornája. Fucsovics Márton hétfőn legyőzte az olasz Marco Cecchinatót és szerdán a fehérorosz Jegor Geraszimovval mérkőzik a nyolcaddöntőért.

ATP 250-EES TORNA, MURRAY RIVER OPEN, MELBOURNE (382 575 dollár, kemény pálya )
1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

Harris (ausztrál)–Daniel (japán) 5:7, 6:4, 7:5
Kyrgios (ausztrál, 13.)–Muller (francia) 3:6, 6:4 7:6 (7–4)
Duckworth (ausztrál)–Machac (cseh) 6:3, 6:4
Giron (amerikai)–Mmoh (amerikai) 6:1, 7:5
Kukuskin (kazah)–Londero (argentin) 4:6, 7:5, 6:2
Popyrin (ausztrál)–Gojo (horvát) 6:7 (8–10), 7:6 (7–2), 7:6 (9–7)
Ruusuvuori (finn)–Troicki (szerb) 6:3, 6:4
Simon (francia)–Ymer (svéd) 6:4, 6:4
Szugita (japán)–Halys (francia) 3:6, 7:6 (7–3), 7:5
Vesely (cseh)–Ferreira Silva (portugál) 6:4, 6:4

***

A negyedik helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka a második fordulóban búcsúzott a Gippsland Trophy elnevezésű melbourne-i, 448 ezer dollár (137 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

A világranglista hetedik helyezettjét kedden az észt Kaia Kanepi (94.) búcsúztatta három szettben, 1 óra 46 perces mérkőzésen.

WTA-TORNA, GIPPSLAND TROPHY, MELBOURNE (447 620 dollár, kemény pálya)