Tenisz: a világranglista 15. helyezettje kiejtette Babost

2017.03.13. 21:32
Babos Tímea három meccslabdát hárított Jelena Vesznyina ellen – mindhiába (Fotó: Veres Viktor)
Babos Tímea nem jutott be az Indian Wells-i női tenisztorna nyolcaddöntőjébe, mivel döntő szettben kikapott a világranglista 15. helyén álló orosz Jelena Vesznyinától.

A mérkőzés első hat pontját egyaránt Babos nyerte meg, de hiába került bréklabdához, így is ellenfele mutatta be az első sikeres fogadójátékot 1:1-et követőn. Vesznyina 5:3-as előnyénél Babosnak szettlabdát kellett hárítania, és bár ezt megtette, fogadóként már nem sikerült a bravúr (4:6).

A második játszma elején viszont előbb sikeresen hozott vissza egy adogatást 30:40-ről, majd összejött a brék is, és villámgyorsan ellépett 3:0-ra. Babos 4:1-es előnyénél ráadásuk újra eredményes fogadójátékot mutatott be, majd kiszerválta a szettet (6:1).

A döntő felvonás előtt ápolni kellett az orosz lányt, aki ennek ellenére hozta az első adogatását, majd 1:1-et követően a fogadók kerültek fölénybe, sorozatban négy brék következett, majd Vesznyina állította meg ezt a szériát (3:4). Az orosz 5:4-es előnyénél Babos 15:40-nél két meccslabdát is hárított, majd a harmadikat is, de a negyedikkel már élt Vesznyina (4:6).

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (6 993 450 dollár, kemény pálya)