Tenisz: Hewittnak harmadszorra már összejött Newportban

2014.07.13. 22:56
Lleyton Hewitt pályafutása 30. tornagyőzelmét aratta (Fotó: Action Images – archív)
A Newportban megrendezett férfi tenisztornát az ausztrál Lleyton Hewitt nyert meg, miután óriási csatában, 6:3, 6:7, 7:6-ra legyőzte a horvát Ivo Karlovicot.

A korábbi világelső Hewitt sorozatban a harmadik alkalommal jutott be a torna fináléjába, de 2012-ben John Isner (6:7, 4:6), 2013-ban pedig Nicolas Mahut (7:5, 5:7, 3:6) ellen alulmaradt.

Ezúttal erősen kezdett, kétszer is lebrékelte Karlovicot az első játszmában, aki csupán három fogadópontot tudott felmutatni, így pedig sima 6:3-mal zárult ez a felvonás.

A következőben a horvátnak már összejött a brék, de két adogatása elvesztése után Hewitt 5:3-nál a meccsért adogathatott – hiába. 6:5-ös előnyénél fogadóként kétszer is meccslabdája volt, de Karlovic fordított, és rövidítésben kiegyenlített.

A döntő felvonásban senki nem remegett meg a rövidítésig, ott azonban Karlovic háromszor is, így a 33 éves ausztrál negyedik nekifutásra csak legyőzte horvát ellenfelét füves borításon.

Hewitt idei második, pályafutása 30. ATP-tornáján diadalmaskodott, ezzel ő lett a negyedik az aktív mezőnyben, akinek ez összejött Roger Federer (79), Rafael Nadal (64) és Novak Djokovics (45) után.

Halep nyolcadik sikerét aratta valamivel több mint egy év alatt

A bukaresti női torna a favorit Simona Halep hazai sikerével végződött, két sima szettben fektette két vállra az olasz Roberta Vincit.

A világranglista 3. helyén álló 22 éves román játékos tavaly júniusban szerezte meg első sikerét, ez pedig akkora áttörést hozott számára, hogy ezt követően sorozatban szállítja a tornagyőzelmeket. A bukaresti viadal már a nyolcadik végső diadalát hozta, emellett pedig az idén Spanyolországban és a Roland Garroson is döntőzött, Wimbledonban pedig a négy közé jutott.

A Bad Gasteinben megrendezett női tenisztornán Andrea Petkovic győzött, miután két 6:3-as szettben megverte az amerikai Shelby Rogerset. A német játékos pályafutása negyedik WTA-tornáját nyerte.

Roberto Bautista Agut egyelőre csak ennek a mennyiségnek a felénél tart ATP-versenyeken, viszont nem egészen egy hónap alatt gyűjtötte be a második sikerét, a júniusi hollandiai torna után Stuttgartban sem talált legyőzőre.

A nap ötödik tornáján az uruguayi Pablo Cuevas is feliratkozott az ATP-győztesek dicső sorába, ezt a tettét az ötödik helyen kiemelt portugál Joao Sousa bánta.

ATP 250-ES TORNA, NEWPORT (474 005 dollár, fű)