Tenisz: a 19 éves olasz fiú újabb bravúros győzelmet aratott

M. D.M. D.
2021.03.18. 07:45
Lorenzo Musetti számára eddig igencsak emlékezetesen alakul az acapulcói torna (Fotó: Getty Images)
Diego Schwartzman legyőzése után a 19 éves Lorenzo Musetti újabb bravúros győzelmet aratott az acapulcói férfi tenisztornán: a világranglista 120. helyezettje 2 óra 43 perces mérkőzésen az amerikai Frances Tiafoe-t is megverte (2:6, 6:3, 7:6), így életében először jutott be a legjobb nyolc közé ATP 500-as kategóriájú versenyen.

Musetti győzelmének értékét növeli, hogy a döntő játszmát brékhátrányból, 0:3-ról fordította meg, sőt már 6:5-nél lezárhatta volna a meccset, de elveszítette az utolsó adogatójátékát – aztán a rövidítést 6–0-s kezdés után 7–1-re megnyerte.

Sztefanosz Cicipasz (1. kiemelt), Alexander Zverev (2.) és Grigor Dimitrov (5.) egyaránt kétszettes győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe, Milos Raonic (4.) azonban simán kikapott a német Dominik Köpfertől.

Cicipasz kapcsán megjegyzendő, hogy brillírozott John Isner ellen: 23 nyerő ütés mellett mindössze három ki nem kényszerített hibát követett el, és az első szervája után csak egy pontot vesztett a csupán 57 perces meccsen (6:3, 6:2).

ATP 500-AS TORNA, ACAPULCO (1 204 960 dollár, kemény pálya)