Tenisz: 19 évesen először nyert ATP-versenyt Fucsovics kiejtője

MTI/M. D.MTI/M. D.
2020.11.14. 16:37
Jannik Sinner belépett a tornagyőztesek táborába Szófiában (Fotó: AFP)
Jannik Sinner három játszmában, 6:4, 3:6, 7:6-ra megverte a kanadai Vasek Pospisilt a szófiai kemény pályás teniszverseny szombati döntőjében, így 19 évesen megszerezte pályafutása első ATP-tornagyőzelmét.

Az U21-es világbajnokság tavalyi győztese – aki a szófiai viadal első fordulójában Fucsovics Mártont ejtette ki– az első játszma megnyerése után a másodikat brékelőnyből elveszítette, a döntő szett rövidítésében azonban két pontot is nyert fogadóként, így 2 óra 14 perc játék után az ő sikerével zárult a találkozó (6:4, 3:6, 7:6).

A 19 éves dél-tiroli fiú az open éra történetének legfiatalabb olasz tornagyőztese lett, az ő korában 2009 óta csak Alexander Zverev, Andrej Rubljov és Alex de Minaur nyert ATP-versenyt.

ATP 250-ES TORNA, SZÓFIA (389 270 euró, kemény pálya)
ELŐDÖNTŐ

Sinner (olasz)–Pospisil (kanadai) 6:4, 3:6, 7:6 (7–3)

Elsőként a második helyen kiemelt belga Elise Mertens jutott döntőbe a linzi kemény pályás női teniszviadalon. A világranglista 21. helyezettje a szombati elődöntőben a negyedikként rangsorolt orosz Jekatyerina Alekszandrovát győzte le három szettben.

Mertens nyolcadik alkalommal jutott döntőbe WTA-tornán, eddigi mérlege öt győzelem és két vereség.

Másodikként az elsőként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenka jutott a fináléba. A világranglista 11. helyezettje a szombati elődöntőben a cseh Barbora Krejcíkovát győzte le három szettben, 2 óra 6 perces mérkőzésen.

Szabalenkának a vasárnapi lesz a 12. döntője, eddig hétszer nyert, négyszer veszített.

WTA-TORNA, LINZ (202 250 dollár, kemény pálya)