Roland Garros: Zverev négy szettben nyert Etcheverry ellen

R. P.R. P.
2023.06.07. 19:29
Zverev nagyszerű tenisszel jutott be a négy közé (Fotó: Getty Images)
Alexander Zverev jutott be harmadikként a Roland Garros férfi egyesének elődöntőjébe, miután a német négy szettben legyőzte az argentin Tomás Martín Etcheverryt.

Etcheverry a brit Jack Draper elleni győzelem után a 18. helyen kiemelt ausztrál Alex de Minaurt, a 15. helyre rangsorolt horvát Borna Coricot, majd a 27. helyen kiemelt Nisioka Josihitót ejtette ki a negyeddöntőig vezető úton.

Azonban Alexander Zverev túl nagy falatnak bizonyult.

Az első szettben Etcheverrynek volt két bréklabdája, de elhibázta, viszont Zverev egyet ki tudott használni a három lehetősége közül – 6:4-re hozta is a szettet.

A második szettben az argentin első szervái jobban ültek, egyenlített, de a harmadik játszmában megint Zverev jóval hatékonyabb adogatójátéka döntött: 6:3-mal a német ismét előnybe került.

A negyedik játszmában 3:3 után Zverev brékelt, majd 5:4-nél adogathatott a meccsért. Ha nem is simán, de azért hozta ezt a kulcsfontosságú játékot, és 3:1-es szettaránnyal bejutott az elődöntőbe, ahol a Holger Rune–Casper Ruud csata továbbjutójával meccsel.