Roland Garros: Thiem kétszettes előnyről búcsúzott az első körben!

M. D.M. D.
2021.05.30. 18:01
Dominic Thiem hatalmas meglepetésre már az első fordulóban kiesett a Roland Garroson (Fotó: AFP)
Dominic Thiem kétszettes előnyről, 4 óra 28 perces csatában 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4-re kikapott a spanyol Pablo Andújartól a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) első fordulójában.

Bombameglepetés a Roland Garros első fordulójában: a verseny kétszeres döntőse és kétszeres elődöntőse,a US Openen címvédő Dominic Thiem kétjátszmás előnyről 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4-re kikapott a 35 éves Pablo Andújartól, aki ebben a hónapban a genfi salakon Roger Federert is legyőzte. A veterán spanyol játékos – aki jelenleg 68. a világranglistán – életében hatodszor vert meg top 10-es játékost, top 5-öset viszont most először, és ez volt a 150. sikere az ATP Touron.

„Nagyon különleges számomra, hogy harmincöt évesen ezt el tudtam érni, mert nem tudom, meddig fogok még játszani. Igazi ajándék nekem ez a győzelem” – mondta Andújar karrierje első ötszettes sikere után.

Thiem kiesése kapóra jöhet még Fucsovics Mártonnak is, aki Gilles Simon háromjátszmás legyőzése után a második fordulóban a 27. kiemelt olasz Fabio Fogninivel találkozik, majd a harmadik körben az osztrák játékos ágáról kaphat ellenfelet – aki Andújar mellett a moldovai Radu Albot vagy az argentin Federicio Delbonis lehet.

Pablo Andújar a nap hőse a Roland Garroson (Fotó: AFP)

Nincs már versenyben a 16. kiemelt Grigor Dimitrov sem: a 30. életévét két héttel ezelőtt betöltő bolgár játékosnak 6:2, 6:4, 5:1, 40–0-nál három meccslabdája volt az amerikai Marcos Gironnal szemben, de ezek után elveszített zsinórban kilenc játékot, majd a negyedik játszma közepén hátsérülés miatt feladta a mérkőzést. A hatodik kiemelt német Alexander Zverev kétszettes hátrányból fordított honfitársa, a világranglista 152. helyén álló Oscar Otte ellen 2 óra 49 perces mérkőzésen (3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0).

A hölgyeknél a négyszeres Grand Slam-bajnok Oszaka Naomi két szettben nyert a román Patricia Maria Tig ellen, így sorozatban a 15. meccsén győzött GS-tornán, és megtette az első lépést afelé, hogy életében először 16 közé jusson Párizsban. A 11. kiemelt, tavaly elődöntős Petra Kvitová meccslabdát hárítva verte meg a belga Greetje Minnent, míg a harmadikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenka két játszmában nyert a selejtezőben Babos Tímeát is legyőző horvát Ana Konjuh ellen. A női mezőnyben az eddigi legnagyobb meglepetés a háromszoros GS-bajnok német Angelique Kerber búcsúja.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34 367 215 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ

Fucsovics (magyar)–Simon (francia) 6:4, 6:1, 7:6 (7–5)
Safiullin (orosz)–Taberner (spanyol) 7:6 (7–4), 1:6, 6:0, 6:2
Van De Zandschulp (holland)–Hurkacz (lengyel) 6:7 (5–7), 6–7 (4–7), 6:2, 6:2, 6:4
Cicipasz (görög)–Chardy (francia) 7:6 (8–6), 6:3, 6:1