19 éves lengyel lány lett a Roland Garros bajnoka!

2020.10.10. 14:45
Iga Swiatek a Roland Garros női egyesének bajnoka! (Fotó: AFP)
A lengyel Iga Swiatek nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot: a döntőben két szettben legyőzte az amerikai Sofia Kenint. A 19 éves játékos hazája első Grand Slam-torna-sikerét aratta, s a jövő heti világranglistán a 17. helyre kapaszkodik fel.

TENISZ
ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)
NŐI EGYES, DÖNTŐ
Swiatek (lengyel)–Kenin (amerikai, 4.) 6:4, 6:1

A rutin a 21 éves amerikai Kenin mellett állt a meccs előtt, hiszen ő nyerte meg az idei Australian Opent, míg riválisa még negyeddöntőbe sem jutott korábban Grand Slam-tornán.

SWIATEK A GRAND SLAM-TORNÁKON
Australian Open 4. forduló (2020)
Roland Garros győztes (2020)
Wimbledon 1. forduló (2019)
US Open 3. forduló (2020)

Ebből a kezdésnél semmi sem látszott, Swiatek nagyon simán hozta adogatásait, s első bréklehetőségével élt, így gyorsan ellépett 3:0-ra. Ekkor kissé megtört a játéka, a világranglistán 6. helyen álló amerikai ezt kihasználva egyenlített (3:3).

Fordítania nem sikerült, sőt, újra elveszítette adogatását, de 5:3-nál, játszmalabdánál Swiatek is megremegett kicsit. Hogy a brékeső ne szakadjon félbe, jött a következő gém, s a lengyel lány 50 perc alatt megnyerte az első szettet (4:6).

A második játszma elején Kenin brékkel kezdett, de nagyjából eddig volt esélye, kisebb sérülése miatt már nem tudott játékot nyerni. Ellenfele az első meccslabdáját behúzva 19 évesen Grand Slam-torna-győztes lett (1:6).

Swiatek Szeles Mónika 1992-es sikere óta a legfiatalabb Roland Garros-bajnok, és az első tinédzser győztes Iva Majoli 1997-es remeklése óta.

Sofia Kenin és Iga Swiatek a díjával (Fotó: AFP)