Roland Garros: Schwartzman a 16 között, párosban is búcsúzott Fucsovics

SZ. R.SZ. R.
2022.05.27. 15:22
Schwartzman már a legjobb 16 között (Fotó: Getty Images)
Magabiztos, 6:3, 6:1, 6:2-es győzelmet aratott az argentin Diego Schwartzman a bolgár Grigor Dimitrov ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) 3. fordulójában. A női mezőnyben búcsúzott a tokiói olimpián bajnok Belinda Bencic.

Schwartzman az első szettben 3:0-ra is vezetett, de Dimitrov ezután rögtön visszabrékelt, 3:2-re, majd 4:3-ra zárkózott, de 5:3-nál újra elveszítette az adogatását, így az argentin 6:3-ra megnyerte az első játszmát. Ezután már nem volt kérdés, hogy ki nyeri a találkozót, hiszen a második játszmában bréklabdáig sem engedte ellenfelét Schwartzman, aki 6:1-es sikerével egy szettre került a továbbjutástól.

Úgy tűnt, hogy a harmadik szettben szépíthet a bolgár, de 2:0 után egy adogatását sem tudta hozni, az argentin viszont igen, aki az első meccslabdáját értékesítve 6:2-re nyerte meg a szettet. Ezzel a sikerrel Schwartzman sorozatban harmadik éve jut be a legjobb 16 közé.

A 15. helyen kiemelt Diego Schwartzman ellenfele a nyolcaddöntőben a Novak Djokovics–Aljaz Bedene mérkőzés győztese lesz.

Fucsovics Márton számára a páros verseny is befejeződött, hiszen két szettben, 6:4, 6:3-ra kikapott az amerikai Frances Tiafoe oldalán az Alekszandr Bublik, Thanasi Kokkinakis kazah, ausztrál páros ellen. Fucsovicsék az első szettben 4:3-nál még hárítottak két bréklabdát, de 5:4-nél ez már nem sikerült (6:4).

A második szettben aztán egy gyors oda-vissza bréket követően a kazah, ausztrál duónak jött össze újra az, hogy elvegye ellenfele adogatását, és így lezárja a felvonást 6:3-ra.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)
3. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Schwartzman (argentin, 15.)–Dimitrov (bolgár, 18.) 6:3, 6:1, 6:2
KÉSŐBB
14.40:
Auger-Aliassime (kanadai, 9.)–Krajinovics (szerb)
15.15: Djokovics (szerb, 1.)–Bedene (szlovén)
15.25: Isner (amerikai, 23.)–Zapata (spanyol)
15.25: Van de Zandschulp (holland, 26.)–Nadal (spanyol, 5.)
16.55: Norrie (brit, 10.)–Hacsanov (orosz, 21.)
17.25: A. Zverev (német, 3.)–Nakashima (amerikai)
20.45: Korda (amerikai, 27.)–Alcaraz (spanyol, 6.)
PÁROS
2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Bublik, Kokkinakis (kazah, ausztrál)–Fucsovics, Tiafoe (magyar, amerikai) 6:4, 6:3

A női mezőnyben tovább menetel a 2021-es US Open egyik nagy meglepetése, Leylah Fernandez, aki ezúttal az olimpiai bajnok svájci Belinda Bencicet múlta felül három szettben 7:5, 3:6, 7:5-re. A 19 éves kanadai hiába ütött nyolc kettős hibát, első szervái mögül 69 százalékban megnyerte a pontot, ez pedig elégnek bizonyult a sikerhez.

2014 óta Leylah Fernandez az első kanadai női teniszező, aki eléri legalább a negyedik kört a Roland Garroson. Akkor Eugenie Bouchard jutott el idáig, a végállomást az elődöntő jelentette számára.

Mellette továbbjutott Martina Trevisan is, aki 6:3, 6:4-re nyert az ausztrál Daria Saville ellen, míg az amerikai Amanda Anisimova úgy jutott tovább, hogy ellenfele, a cseh Karolína Muchová 6:7, 6:2, 3:0-nál feladta a mérkőzést.

Martina Trevisan az első olasz női teniszező, aki sorozatban nyolc mérkőzést meg tud nyerni Francesca Schiavone óta, aki 2017-ben volt képes erre.

Győzött a fiatalság a tapasztalat ellen, ugyanis a női egyéni főtábla legfiatalabb résztvevője, a 18 esztendősCori Gauff6:3, 6:4-re legyőzte a viadal legidősebb játékosát, a 36 évesKaia Kanepit. Az amerikai lány brékhátrányból fordított az első játszmában, majd a másodikban hiába bukta el a brékelőnyét, így is lehozta két felvonásban a találkozót.

A német Angelique Kerber is búcsúzott a tornától, miután6:4, 7:6-ra kikapott a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicstól. A háromszoros GS-tornagyőztes Kerber az első szettet rögtön brékelőnnyel kezdte, de nem tudta azt megőrizni, majd a második felvonásban kétszer is elvette ellenfele kezdését, mégsem tudott játszmát nyerni.

Magabiztos győzelemmel a legjobb 16 között Elise Mertens is. A belga játékos az orosz Varvara Gracsova ellen lépett pályára a harmadik fordulóban, és esélyeshez méltóan 6:2-re meg is nyerte az első szettet. A fordulás után jött egy gyors oda-vissza brék, amiből Mertens jött ki jobban, hiszen 6:3-ra a második szettet is behúzta.

NŐI EGYES

Trevisan (olasz)–Saville (ausztrál) 6:3, 6:4
Fernandez (kanadai, 17.)–Bencic (svájci, 14.) 7:5, 3:6, 7:5
Anisimova (amerikai, 27.)–Muchová (cseh) 6:7 (7–9), 6:2, 3:0-nál Muchová feladta
Gauff (amerikai, 18.)–Kanepi (észt) 6:3, 6:4
Mertens (belga, 31.)–Gracsova (orosz) 6:2, 6:3
Szasznovics (fehérorosz)–Kerber (német, 21.) 6:4, 7:6 (7–5)