Roland Garros: „Liverpool vagy Real Madrid?” – a világelső is a BL-döntő lázában ég

M. D.M. D.
2022.05.28. 14:44
Iga Swiatek továbbra is megállíthatatlan Párizsban (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek két játszmában megverte a montenegrói Danka Kovinicsot a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) harmadik fordulójában, ezzel elkönyvelte sorozatban a 31. győzelmét, és bejutott a legjobb 16 közé – majd a kamerára írt üzenetében feltette a nagy kérdést, hogy a Liverpool vagy a Real Madrid nyeri-e a labdarúgó Bajnokok Ligája szombat esti, párizsi döntőjét.

A 20 éves lengyel lány továbbra is verhetetlennek tűnik, percre pontosan másfél órás meccsen győzte le 6:3, 7:5-re a montenegrói Danka Kovinicsot, így már a nyolcaddöntőben jár a Roland Garroson, amelyen eddig csak Simona Halep és Maria Szakkari tudta legyőzni.

Swiatek az első 19 mérkőzéséből 17-et megnyert a párizsi Grand Slam-tornán, ennél is erősebben csak Margaret Court (1969), Chris Evert (1973) és Szeles Mónika (1989) kezdett a salakpályás GS-tornán az open érában a női teniszezők közül, mindhárman 18-szor győztek az első 19 fellépésükön.

A világelső a negyedik fordulóban a kínai Cseng Csin-vennel játszik, de előtte minden bizonnyal ő is megnézi még a labdarúgó Bajnokok Ligája szombat esti, párizsi döntőjét; „Real Madrid vagy Liverpool???” – tette fel a nagy kérdést a kamerára írt üzenetében a lengyel hölgy, aki egyedüli top 10-es játékosként jutott be a legjobb 16 közé a nőknél, szombaton ugyanis a spanyol Paula Badosa (3. kiemelt) és a fehérorosz Arina Szabalenka (7.) is kiesett.

A férfiaknál Andrej Rubljov és Jannik Sinner is bejutott a legjobb 16 közé – az orosz versenyző a chilei Cristian Garínt győzte le négy játszmában úgy, hogy az utolsó felvonás rövidítésében öt szettlabdát hárított ellene, míg az olasz játékos a háromjátszmás sikere során a második szettben nem kevesebb mint 11 (!) játszmalabdát semlegesített az amerikai Mackenzie McDonalddal szemben (2:5-nél és 3:5-nél ötöt-ötöt, 5:6-nál még egyet). Danyiil Medvegyev szintén három játszmában győzött a szerb Miomir Kecmanovics ellen, 1 óra 48 perces mérkőzésen. Következő ellenfele a Fucsovics Márton után Gilles Simont is kiejtő Marin Cilic lesz, aki 2018 óta először játszhat nyolcaddöntőt a Roland Garroson.

Sztefanosz Cicipasz az első fordulóban kétjátszmás hátrányból fordított az olasz Lorenzo Musetti ellen, a másodikban több mint négyórás csatában gyűrte le a cseh Zdenek Kolárt, a harmadik körben viszont simán győzött, másfél óra alatt végzett a svéd Mikael Ymerrel (6:2, 6:2, 6:1). A 2020-ban elődöntős, tavaly döntős görög játékos a nyolcaddöntőben a dán Holger Runéval vagy a francia Hugo Gastonnal játszik majd.

Három szettben nyert a lengyel Hubert Hurkacz is, ő a belga David Goffint búcsúztatta.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)