Roland Garros: Nisikori a kiesés széléről kapaszkodott vissza

KLEIN RON (Párizs)/NSOKLEIN RON (Párizs)/NSO
2019.06.03. 14:35
Nisikori a döntő szettben 5:3-as hátrányban is volt már (Fotó: AFP)
Kiesett az amerikai Sofia Kenin és a cseh Katerina Siniaková a Francia nemzetközi teniszbajnokság női versenyének nyolcaddöntőjében.

A korábban a 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williamset búcsúztató Kenin az ausztrál Ashleigh Bartytól kapott ki, míg a világelső Oszaka Naomit megverő Siniaková az amerikai Madison Keysszel szemben maradt alul hétfőn.

A 26 nyerő ütést bemutató Keysnek – aki döntőt vívott a 2017-es US Openen – mindössze 76 percre volt szüksége a negyeddöntőbe jutáshoz.

FÉRFI EGYES

Még vasárnap kezdődött Nisikori Kei és Benoit Paire ütközete, amelyen a franciáé volt az első két játék, hogy aztán a japán sorozatban hatot nyerjen meg (6:2). A második szett rövidítésbe torkollott, és bár Nisikorinak volt szettlabdája, Paire egyenlíteni tudott. A hétfőre átnyúló összecsapás egészen hasonlóan folytatódott, a japán 6:2-es szettjére a francia egy 7:6-tal felelt (mindkét rövidítést 10–8-ra hozta), két meccslabdát is hárítva. Hogy aztán az ötödik szettben 5:3-nál a győzelemért adogasson, de Nisikori innen fordítani tudott, és egymás után négy játékot megnyerve – közel négyórás csata után – ő jutott tovább.

A címvédő Rafael Nadal ellen készülő Nisikorinál lényegesen simább volt a világelső Novak Djokovics meccse, Jan-Lennard Struff csupán hét játékot nyert meg ellene – összesen.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)