Garros: Jani Réka kikapott a selejtező első fordulójában

K. T. I.K. T. I.
2021.05.25. 20:54
Jani Réka kikapott az első körben (Fotó: AFP)
Jani Réka 1 óra és 20 perc alatt 6:2, 6:3-ra kikapott a Roland Garros selejtezőjének első fordulójában a világranglistán mögötte álló luxemburgi Mandy Minellától.

Pedig a világranglistán 184. magyar játékos – írta a Magyar Távirati Iroda a verseny honlapja alapján – ígéretesen kezdte a mérkőzést, melyen az övé volt az első brék, de 2:1-es állás után az első szettben már nem tudott több játékot nyerni. Minella (207.) lendületbe jött, és a harmadik, nullára megnyert bréket követően játszmaelőnyre tett szert.

A luxemburgi játékost a második szett elején sem sikerült megállítani, így nyolc perc alatt 2:0-ra, majd később 5:1-re meglépett, és már a meccsért adogathatott. Jani azonban szépített, ismét el tudta venni riválisa adogatógémjét, 3:5-nél pedig három újabb bréklabdája is volt, amelyekkel azonban már nem tudott élni. Minella a második meccslabdájával lezárta az 1 óra 20 perces összecsapást.

A női selejtezőben érdekelt magyarok közül Babos Tímea (111.) kedden három szettben győzött a kínai Jo Hsziao-ti (189.) ellen, és a második fordulóban a horvát Ana Konjuhhal (144.) csap majd össze. Gálfi Dalma (235.) viszont hétfő este kikapott a horvát Jana Fett-től (205.) a kvalifikáció első körében – összegezte a történteket az MTI.

A selejtezőben három győzelem szükséges a főtáblára kerüléshez.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34 367 215 euró, salak)