Roland Garros: Jani Réka két szettben kikapott, nem jut főtáblára

K. B.K. B.
2023.05.24. 13:50
Jani Réka a Roland Garros-selejtező második körében búcsúzott (Fotó: Getty Images)
Jani Réka szerda délután elvesztette a francia Alice Robbe elleni meccsét a salakpályás Grand Slam-torna, a Roland Garros selejtezőjének 2. fordulójában, így nem jutott főtáblára.

A világranglista 154. helyét elfoglaló Jani Réka az első körben két játszmában legyőzte a rangsorban 116. helyen álló dél-koreai Dzsang Szu Dzsongot. A 23 évesAlice Robbe (WTA-190.) ellen nem kezdett jól, az első adogatását elveszítette, így 2:0-s hátrányba került. Rögtön sikerült korrigálnia a hibáját, visszabrékelt, innentől egészen a rövidítésig zajlott a szett, amelyben 7–4-re a francia sportoló bizonyult jobbnak.

A második felvonásban a 31 éves Jani az első három, majd a hatodik adogatását veszítette el, s noha háromszor ő is brékelt, ez a győzelemhez kevés volt, 2 óra 7 perc alatt 7:6, 7:5-ös vereséget szenvedett.