Roland Garros: Alcaraz fantasztikus meccsen verte meg honfitársát

M. D.M. D.
2022.05.25. 20:26
Novak Djokovicsnak nem kellett szenvednie a továbbjutásért (Fotók: AFP)
A címvédő Novak Djokovics három játszmában nyert a szlovák Alex Molcan ellen, Alexander Zverev kétszettes hátrányból felállva, meccslabdát hárítva győzött az argentin Sebastián Báezzel szemben, míg a spanyolok 18 éves reménysége, Carlos Alcaraz öt szettben, több mint négy és fél órás küzdelemben múlta felül honfitársát, Albert Ramost a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének második fordulójában.

A címvédő Novak Djokovics a második meccsén is három játszmában nyert az idei Roland Garroson. A szerb klasszis Nisioka Josihito (6:3, 6:1, 6:0) legyőzése után a szlovák Alex Molcannal találkozott, aki csak a harmadik szettben tudta megszorongatni a világelsőt, 6:5-ös vezetésnél kétszer is csak két pontra volt a szépítéstől, de rövidítésben ezt a játszmát is elveszítette. A mérkőzés 2 óra 16 percig tartott.

Djokovics a harmadik fordulóban a szlovén Aljaz Bedenével játszik, akivel szemben 3–0 az eddigi mérlege (salakon 2–0).

Carlos Alcaraz szenzációs meccsen jutott tovább (Fotó: AFP)

A spanyolok 18 esztendős tehetsége, Carlos Alcaraz fantasztikus meccsen győzte le a nála 16 évvel idősebb honfitársát, Albert Ramost. Körülbelül két és fél óra játék után Ramos 2:1-re vezetett a szetteket tekintve, majd a negyedik játszmában 5:4-nél adogathatott a győzelemért, meccslabdája is volt, de nem tudta lezárni a találkozót. Alcaraz aztán 6:5-nél fogadóként eljutott három szettlabdáig, ám a maratoni gém végén Ramos kiharcolta a tie-breaket, amelyet az ifjú spanyol nyert meg 7–2-re.

A döntő szettet Ramos 3:0-val kezdte, de Alcaraz sorozatban megnyert négy játékkal fordított (3:4), s volt, hogy lehetetlen helyzetből nyert meg labdamenetet.

A nyolcadik játékot az ötödik játszmában Alcaraz elveszítette (4:4), de aztán ismét brékelőnybe került – sorozatban harmadszor vette el honfitársa szerváját –, majd adogatóként befejezte a 4 óra 34 perces mérkőzést. A végső győzelemre is esélyesnek tartott spanyol ifjonc – volt olyan fogadóiroda, amely az ő tornagyőzelmére adta a legkisebb szorzót a verseny kezdete előtt – élete eddigi leghosszabb meccsén van túl, és készülhet a harmadik fordulóra, amelyben az amerikai Sebastian Korda lesz az ellenfele.

Alexander Zverev nagy csatában diadalmaskodott

Pályafutása során harmadszor nyert meccset kétszettes hátrányból felállva Alexander Zverev, aki az idén két salakpályás tornán is döntőt játszó Sebastián Báez ellen fordított. A 21 éves argentin fiú az első két játszmát megnyerte (6:2, 6:4), a harmadikat és a negyediket simán elveszítette (1:6, 2:6), majd a döntő szettben 5:4-nél fogadóként mérkőzéslabdához jutott, de 3 óra 36 perces csatában alulmaradt az olimpiai bajnokkal szemben, aki 8–1-re módosította a mérlegét a Garroson az ötjátszmás meccseket tekintve.

A fiatalabbik Zverev testvér a harmadik körben az amerikai színekben versenyző Brandon Nakashimával csap össze.

Kétszettes hátrányból fordított a 2020-ban elődöntős Diego Schwartzman is, aki a spanyol Jaume Munart búcsúztatta. A 15. kiemelt argentin játékosnak ez volt karrierje második sikere 0:2-ről felállva. Először jutott be a Roland Garros harmadik fordulójába a világranglistán 9. kanadai Félix Auger-Aliassime.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)
2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
FÉRFI EGYES

Djokovics (szerb, 1.)–Molcan (szlovák) 6:2, 6:3, 7:6 (7–4)
A. Zverev (német, 3.)–Báez (argentin) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Nakashima (amerikai)–Griekspoor (holland) 7:6 (8–6), 6:4, 6:2
Schwartzman (argentin, 15.)–Munar (spanyol) 2:6, 6:7 (3–7), 6:2, 6:2, 6:2
Van de Zandschulp (holland, 26.)–Fognini (olasz) 6:4, 7:6 (7–2), 3:2-nél Fognini feladta
Dimitrov (bolgár, 18.)–Coric (horvát) 6:0, 6:4, 6:3
Alcaraz (spanyol, 6.)–A. Ramos (spanyol) 6:1, 6:7 (7–9), 5:7, 7:6 (7–2), 6:4