Roland Garros: Alcaraz meglepetésre bukott egy szettet, de továbbment

2023.05.31. 19:58
Elina Szvitolina a 3. körbe jutott Párizsban (Fotó: Getty Images)
Szerdán elkezdődött a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros 2. fordulója, női egyesben mások mellett Arina Szabalenka, Elina Szvitolina és Jessica Pegula, míg a férfiak mezőnyében többek között Sztefanosz Cicipasz, Fabio Fognini, valamint a világelső Carlos Alcaraz is győzött.

A világranglista korábbi harmadik helyezettje, a 2019-ben Wimbledonban és a US Openen egyaránt elődöntőig jutó Elina Szvitolina először szerepel Grand Slam-tornán gyermeke tavalyi születése óta. A lajstromban jelenleg 192. ukrán sportoló az első szettet 6:2-re elbukta a selejtezőből érkező ausztrál Storm Hunterrel (WTA-204.) szemben, ám a folytatásban szett- és brékhátrányból felállva győzött 2:6, 6:3, 6:1-re.

A mérkőzésen végig szurkolt neki férje, gyermekének édesapja, Gaël Monfils is, aki szerdán, kicsivel éjfél után elképesztő összecsapáson nyert az argentin Sebastián Báez ellen. Erről a mérkőzésről ezúton csak annyit, hogy a Roland Garros hivatalos honlapja úgy fogalmaz, a francia teniszező a Grand Slam-tornák történetének egyik legvalószínűtlenebb fordítását mutatta be – bővebben ITT.

„Néztem, de nem a helyszínen – nyilatkozta Szvitolina a Hunter elleni meccse után. – Izgatottan sikoltoztam a tévé előtt, szóval ha valaki hallotta, akkor igen, én voltam, és Gaëlnek szurkoltam. Nem tudom, mit keres most itt, pihennie kellene, de hálás vagyok, hogy eljött szurkolni ezen a különösen nehéz meccsen. Hihetetlen volt!”

A nők között szintén a 3. fordulóba jutott az Australian Open idei bajnoka, Arina Szabalenka (2.), a korábbi világelső Elise Mertens és a lajstromban jelenleg harmadik Jessica Pegula. Kiesett viszont a 2017-ben Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko, akit a 21 esztendős amerikai Peyton Stearns (69.) győzött le három szettben. Búcsúzott a hazaiak egyik kedvence, Caroline Garcia (5.) is, ő az orosz Anna Blinkovával szemben maradt alul három szettben.

A férfiak mezőnyében sikerrel vette a 2. kört a 2021-ben Roland Garros-döntős, az idén az Australian Openen fináléba jutó Sztefanosz Cicipasz (ATP-5.) és az olaszok 36 éves klasszisa, Fabio Fognini (130.).

Hatalmas meccsen maradt alul a svájci Stan Wawrinka (89.) az ausztrál Thanasi Kokkinakisszel (108.) szemben. Kokkinakisnek 3:6, 7:5, 6:3, 6:7, 5:3-as vezetésnél öt meccslabdája is volt, mire beütötte a nyerőt a háromszoros Grand Slam-győztes riválisa ellen. A találkozó közel 5 órás volt, 4:41 percig játszottak egymás ellen a felek.

Alcaraz bukott egy szettet, de így is magabiztosan ment tovább (Fotó: Getty Images)

A világelső, első kiemelt spanyol Carlos Alcaraz ellenfele a 112. helyen rangsorolt japán Taro Daniel volt, aki, bár összességében nem okozott nagy problémát a torna első számú favoritjának, egy szettet így is ellopott. Alcaraz a második szettet leszámítva mindössze 4 játékot bukott, és továbblépett a 3. körbe, ahol a kanadai Denis Shapovalov lesz az ellenfele.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (49 600 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Alcaraz (spanyol, 1.)–Daniel (japán) 6:1, 3:6, 6:1, 6:2
Shapovalov (kanadai, 26.)–Arnaldi (olasz) 6:2, 3:6, 6:3, 6:3
Musetti (olasz, 17.)–Sevcsenko (orosz) 6:1, 6:1, 6:2
Norrie (brit, 14.)–Pouille (francia) 6:1, 6:3, 6:3
Fognini (olasz)–Kubler (ausztrál) 6:4, 7:6, 6:2
Ofner (osztrák)–Korda (amerikai, 24.) 6:3, 7:6, 6:4
Schwartzman (argentin)–Borges (portugál) 7:6, 6:4, 6:3
Cicipasz (görög, 5.)–Carballés (spanyol) 6:3, 7:6, 6:2