Roland Garros: a női világelső az első fordulóban búcsúzott!

2017.05.28. 14:32
A világelső német Angelique Kerber két játszmában (6:2, 6:2) kikapott az orosz Jekatyerina Makarovától a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női egyesének első fordulójában.

Angelique Kerber biztosan nem így képzelte el az idei Roland Garrost (Fotók: AFP)

A Roland Garroson korábban még soha nem fordult elő, hogy a nők versenyében az első kiemelt már az első fordulóban kiessen – most igen! A kétszeres Grand Slam-győztes Angelique Kerber az első játszmában kétszer, a másodikban négyszer veszítette el az adogatójátékát a világranglista 40. helyén álló orosz Jekatyerina Makarova ellen, így 1 óra 22 perc alatt vereséget szenvedett.

A német teniszező tavaly is az első körben búcsúzott a Roland Garroson, akkor harmadik kiemeltként a holland Kiki Bertenstől kapott ki három játszmában. Makarova a második fordulóban az ukrán Leszja Curenkóval találkozik.

Sokkal jobban sikerült a nyitó nap a cseh Petra Kvitová számára, aki hosszú kihagyás után magabiztos győzelemmel tért vissza az amerikai Julia Boserup ellen (6:3, 6:2). Az olimpiai bajnok Mónica Puig döntő szettben győzte le az olasz Roberta Vincit, míg az amerikai Madison Brengle óriási csatában múlta felül a német Julia Görgest. Kiesett az idei Australian Openen elődöntőig menetelő horvát Mirjana Lucic-Baroni, aki két játszmában maradt alul a török Cagla Büyükakcayjal szemben.

A 36 esztendős Venus Williams a kínai Vang Csiang legyőzésével kezdte meg a 20. Roland Garrosát. Az amerikai teniszezőnél több alkalommal egyetlen női játékos sem vett részt a párizsi Grand Slam-tornán.

A férfiaknál a tavaly elődöntőt játszó osztrák Dominic Thiem csak hat játékot veszített az első fordulóban, és könnyed győzelmet aratott a bolgár Grigor Dimitrov is. Az idei torna első ötszettes meccsén az argentin Marco Trungelliti kétszettes hátrányból felállva megverte a hazai közönség előtt pályára lépő Quentin Halyst, míg a 16. kiemelt Lucas Pouille izgalmas mérkőzésen győzte le honfitársát, Julien Benneteau-t.

A Monaco sztárfutballistája, a 18 éves Kylian Mbappé (balra) és édesapja is kilátogatott a Roland Garros első napjára

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)