Australian Open: Zverevnek nem hozott szerencsét a madárürülék – videó

D. S. B.D. S. B.
2023.01.19. 13:35
Alexander Zverevnek nem hozott szerencsét a madárürülék (Fotó: Getty Images)
Újabb három kiemelt búcsúzott a 64 között a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől, hiszen a nyolcadik helyen rangsorolt amerikai Taylor Fritz az ausztrál Alexei Popyrintől ötszettes, a 12. helyen kiemelt német Alexander Zverev az amerikai Michael Mmoh-tól négyjátszmás, a spanyol Pablo Carreno pedig a francia Benjamin Bonzitól ugyancsak ötszettes vereséget szenvedett. A korábbi világelső és kilencszeres Australian Open-győztes szerb Novak Djokovicsot csak a második játszmában tudta megszorongatni a francia Enzo Couacaud.

Novak Djokovics Rafael Nadal és Casper Ruud búcsúja után – a harmadik kiemelt görög Sztefanosz Cicipasszal együtt – fő esélyessé lépett elő az Australian Open megnyerésére, s ezt a francia Enzo Couacaud ellen is bizonyította, hiszen a világranglistán 191. ellenfél csak a második szettben tudta megnehezíteni a szerb dolgát, igaz, akkor rövidítésben egyenlített is, de a korábbi világelső a többi három játszmát könnyedén nyerve jutott a harmadik fordulóba.

A 12. kiemelt német Alexander Zverevnek nem hozott szerencsét, hogy az amerikai Michael Mmoh elleni mérkőzésen a fejére piszkított egy madár, hiszen bár az első játszmát még rövidítésben megnyerte, a következő hármat egyaránt elbukta és a világranglista-107. ellen már a második fordulóban kiesett.

Ötszettes csatában búcsúzott a nyolcadikként rangsorolt amerikai Taylor Fritz és a 14. helyen kiemelt spanyol Pablo Carreno is. Előbbi négyórás küzdelemben kapott ki a hazaiak versenyzőjétől, a világranglista 113. helyén álló Alexei Popyrintől, míg utóbbit négy óra 14 perces csatában ejtette ki a francia Benjamin Bonzi.

A nőknél a negyedik kiemelt Caroline Garcia két kiélezett játszmában jutott tovább a kanadai Leylah Fernandez ellen, hiszen a világranglista-40. észak-amerikai az első szettet rövidítésben, a másodikat pedig 7:5-re veszítette el. Ellenben a spanyol Nuria Párrizas és az orosz Varvara Gracseva is könnyed győzelemmel lépett a harmadik fordulóba. Előbbi az orosz Anasztaszija Potapovát 6:3, 6:2-re, utóbbi az olasz Lucrezia Stefaninit 6:3, 6:1-re ütötte ki.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)

Djokovics (szerb, 4.)–Couacaud (francia) 6:1, 6:7 (5–7), 6:2, 6:0
Popyrin (ausztrál)–Fritz (amerikai, 8.) 6:7 (4–7), 7:6 (7–2), 6:4, 6:7 (6–8), 6:2
Mmoh (amerikai)–A. Zverev (német, 12.) 6:7 (1–7), 6:4, 6:3, 6:2
Bautista (spanyol, 24.)–Holt (amerikai) 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2