Aus. Open: Djokovics a vártnál nehezebben jutott tovább

H. D.H. D.
2021.02.10. 09:17
Novak Djokovics a vártnál valamivel nehezebben jutott tovább a legjobb 32 közé (Fotó: AFP)
A címvédő Novak Djokovics négy játszmában, 6:3, 6:7, 7:6, 6:3-ra legyőzte Frances Tiafoe-t az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének második fordulójában. A nőknél hétszeres bajnok Serena Williams 6:3, 6:0-ra legyőzte Nina Sztojanovicsot, így könnyedén jutott tovább a legjobb 32 közé, ahol a Babos Tímeát két szettben búcsúztató Anasztaszija Potapovával találkozik.

Novak Djokovics a francia Jérémy Chardy elleni könnyed (6:3, 6:1, 6:2) győzelem után a második körben már sokkal jobban megizzadt: a világranglista 64. helyén álló amerikai Frances Tiafoe-t négy szettben, három és fél óra játék után győzte le. A szerb világelső az első szettet még könnyedén, fél óra alatt hozta, utána azonban két rövidítéssel záruló játszma következett, amelyek közül az elsőt az amerikai, a másodikat a szerb nyerte meg. A negyedik szettben a hetedik játékig fej fej mellett haladtak, Tiafoe-t azonban a székbírótól kapott figyelmeztetés kizökkentette, a nyolcszoros győztes szerb teniszező pedig ezt kihasználva behúzta a mérkőzést.

Djokovics sorozatban a 16. meccsét nyerte meg az Australian Openen, amelyen 2019-ben és 2020-ban sem talált legyőzőre. A viadalt nyolcszor megnyerő szerb klasszisnak ez volt összességében a 77. sikere egyesben a melbourne-i Grand Slam-tornán.

A világelső a harmadik körben a Reilly Opelkát öt szettben legyőző amerikai Taylor Fritzcel találkozik. Ennek a mérkőzésnek a továbbjutójára a Milos Raonic–Fucsovics Márton összecsapás győztese vár a legjobb 16 között.

A férfiaknál az argentin Diego Schwartzman és az osztrák Dominic Thiem is könnyedén jutott tovább: előbbi a francia Alexandre Müllert, utóbbi pedig a német Dominik Köpfert győzte le három játszmában.

A német Alexander Zverev szintén három szettben nyert az amerikai Maxime Cressy ellen, míg a hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios ötszettes csatában győzte le a 29. helyen kiemelt francia Ugo Humbert-t.

A nőknél Serena Williams az első után a második mérkőzését is gond nélkül hozta: a hétszeres bajnok valamivel több, mint egy óra alatt 6:3, 6:0-ra legyőzte a szerb Nina Sztojanovicsot.

Testvérének, Venus Williamsnek azonban máris véget ért az Australian Open. Az ausztrál Grand Slam-torna korábbi kétszeres döntőse az olasz Sara Errani elleni mérkőzés első szettében sérült meg, ám a melbourne-i közönség elismerését kivívva nem adta fel a meccset. Igaz, így már játékot sem tudott nyerni, a második játszmát 6:0-t elveszítette, és kiesett.

A második helyen kiemelt román Simona Halep nagy csatában, szetthátrányból fordítva, két és fél óra játék után győzte le a hazai közönség szereplő ausztrál Ajla Tomljanovicot (4:6, 6:4, 7:5). A 3. kiemelt japán Oszaka Naomi könnyedén jutott tovább, két játszmában 6:2, 6:3-ra legyőzte a francia Caroline Garciát.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (80 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)

Djokovics (szerb, 1.)–Tiafoe (amerikai) 6:3, 6:7, 7:6, 6:3
Fritz (amerikai, 27.)–Opelka (amerikai) 4:6, 7:6, 6:7, 7:6, 6:2
Fucsovics (magyar)–Wawrinka (svájci, 17.) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6
Raonic (kanadai, 14.)–Moutet (francia) 6:7, 6:1, 6:1, 6:4
P. Martínez (spanyol)–Ruusuvuori (finn) 1:6, 6:3, 6:2, 7:6
Lajovics (szerb, 23.)–Bublik (kazah) 6:4, 7:6, 4:6, 6:3
Mannarino (francia, 32.)–Kecmanovics (szerb) 6:1, 6:2, 6:4
A. Zverev (német, 6.)–Cressy (amerikai) 7:5, 6:4, 6:3