Australian Open: az első napon kiesett egyesben V. Williams

2014.01.13. 07:14
Venus Williams nem lehet túl boldog az évkezdettől (Fotó: Action Images)
Már az első fordulóban kiesett az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság egyes küzdelmeiben az ötszörös wimbledoni győztes, kétszeres US Open-bajnok Venus Williams. A 33 éves amerikai klasszist az orosz Jekatyerina Makarova búcsúztatta. Venus Williams testvérével, Serenával párosban is indul, utóbbi egyéniben simán nyert. Búcsúzott a 6. kiemelt Petra Kvitová is, akit a thaiföldi Luksika Kumkhum vert meg három szettben. Novak Djokovics és David Ferrer könnyen nyert, Tommy Haas viszont feladta mérkőzését.

Venus Williams – akit az elmúlt szezon során sérülések és betegségek hátráltattak – kiesése gyakorlatilag „papírforma”, hiszen Makarova 22. kiemeltként vághatott neki a mérkőzésnek, igaz, korábbi két meccsükön szettet sem tudott elvenni amerikai riválisától.

SZAVAZÁS

Ki nyeri meg az Australian Opent?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első játszmát ezúttal is elveszítette, ám a folytatásban sikerült felülkerekednie, 57 perc alatt egyenlített a másodikban, majd a harmadikat 0:3-ról fordította meg, és ejtette ki nagyobb nevű ellenfelét. „Harcoltam, harcoltam és végül megfordult a meccs” – árulta el utóbb a siker titkát az orosz.

A 20 éves Luksika Kumkhum ezelőtt egy mérkőzést nyert meg pályafutása során Grand Slam-verseny főtábláján, mégpedig a tavalyi Australian Openen. A melbourne-i környezet a jelek szerint jót tesz neki, hiszen Kvitová kiejtésével karrierje eddigi legnagyobb sikerét könyvelhette el. A 2011-es wimbledoni bajnokságot megnyerő Kvitová legutóbb 2009-ben búcsúzott az év első GS-tornáján az első fordulóban.

A nap utolsó női mérkőzésén lépett pályára Serena Williams, mégpedig az ausztrál Ashleigh Barty ellen. A közönség ennek megfelelően nagy üdvrivalgással fogadott minden olyan pontot, amelyet nem a világelső nyert meg. Ilyenből 31 akadt, Williams 58-ával szemben, az amerikai tehát nem nagyon izzadt meg, 6:2, 6:1-re győzött.

Búcsúzott Babos Tímea párostársa, Petra Martic is, aki játékot sem volt képes nyerni a német Annika Beck ellen.

A férfiaknál kiesett az első körben a horvát adogatókirály, Ivo Karlovic. A 211 centiméterével a mezőny legmagasabb játékosának számító 34 éves játékos honfitársa, Ivan Dodig előtt volt kénytelen fejet hajtani.

Búcsúzott Tommy Haas. A német teniszező közel állt ahhoz, hogy kétszettes hátrányba kerüljön a spanyol García-López ellen, amikor vállfájdalmai miatt feladta a mérkőzést. Egy másik Tommy, a spanyol Robredo ellenben továbbjutott, igaz, ehhez több mint három és fél órára volt szüksége Lukás Rosol ellen.

Novak Djokovicsot elégedetten figyelhette edzője, Boris Becker (Fotó: Action Images)

Novak Djokovics 110 perc alatt tudta le első fordulós mérkőzését, Lukás Lacko csak a második játszmában tudta megszorítani, bár a rövidítésben már nem volt esélye (7–2). A 26 esztendős pöstyéni születésű fiatalembert a legutóbbi öt évben négyszer a második kiemelt verte meg az Australian Openen – kétszer Nadal, egyszer Federer, most pedig Djokovics.