Aus. Open: Runét a továbbjutás küszöbéről ejtette ki Rubljov, Djokovics simán nyert

D. S. B.D. S. B.
2023.01.23. 11:58
Andrej Rubljov a sírból hozta vissza a Holger Rune elleni meccsét (Fotó: Getty Images)
Nagy küzdelemben, három óra 39 perces mérkőzésen, döntő szett rövidítésben 5–0-s hátrányból győzte le az ötödik helyen kiemelt orosz Andrej Rubjov a kilencedikként rangsorolt dán Holger Runét a 76.5 millió dollár összdíjazású kemény pályás ausztrál nyílt tenisztorna, az Australian Open nyolcaddöntőjében.

Óriási csatát vívott a nyolc közé jutásért egymással az ötödik kiemelt orosz Andrej Rubljov és a kilencedikként rangsorolt dán Holger Rune.

Az orosz kezdett jobban és két bréknek köszönhetően megnyerte az első szettet 6:3-ra, de a másodikban csak a dán tudta elvenni ellenfele adogatását, s szintén 6:3-mal egyenlített. A harmadik játszmában Rubljov került előnybe (6:3), de Rune a negyedikben ismét egyenlített. A mindent eldöntő, ötödik felvonás hozta a legkiélezettebb küzdelmet, hiszen mindkét játékos egyszer elvette ellenfele adogatását, 6:6 után a rövidítésben pedig Rune 5–0-ra is vezetett, mégsem tudott továbbjutni, hiszen Rubljov 7–3 után 9–7-re fordított és bár Rune két meccslabdát hárított, a harmadikat már nem tudta (6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (11–9)).

A két amerikai, Ben Shelton és Jeffrey John Wolf nyolcaddöntője is hasonlóan kiélezett küzdelmet hozott, Wolf az első és a harmadik szett rövidítését is megnyerte, de Shelton a második játszmát viszonylag simán, 6:2-re hozta, a negyediket pedig szintén tie-breakben nyerte meg. A mindent eldöntő ötödik szettben pedig egyértelműen ő volt a jobb (6:2), így bejutott a legjobb nyolc közé.

Novak Djokovics nagyon simán nyerte nyolcaddöntős meccsét (Fotó: Getty Images)

A végső győzelemre is esélyes, kilencszeres AO-győztes Novak Djokovics tükörsima győzelmet aratott az ausztrál Alex de Minaur felett. A korábbi világelső mindhárom játszmában kétszer-kétszer vette el az ausztrál adogatását, s bár utóbbi szett 51 percig tartott, a szerb így is két óra hét perc alatt nyert 6:2, 6:1, 6:2-re.

A nyolc között Djokovics Rubljovval találkozik. A szerb az Australian Openen tizenharmadik alkalommal, Grand Slam-viadalokon pedig 52-edszer jutott negyeddöntőbe.

A másik ágon a világranglista 25. helyén álló Roberto Bautista kisebb meglepetésre kikapott az amerikai Tommy Paultól. A spanyol a négyszettes találkozón csak a második játszmában tudta elvenni ellenfele szerváit (akkor kétszer), de ezzel meg is pecsételte saját sorsát, hiszen az amerikai hatszor is megtette ugyanezt.