Aus. Open: Murray és Dimitrov kiesett, búcsúzott a US Open bajnoknője is

2022.01.20. 12:31
Medvegyevet nem hozta lázba, hogy a közönség nem mellette állt (Fotó: AFP)
A Melbourne-ben zajló Australlian Openen magyar idő szerint csütörtök délelőtt búcsúzott a háromszoros Grand Slam-győztes, kétszeres olimpiai bajnok Andy Murray és a 2017-es világbajnok Grigor Dimitrov is. Szintén elköszönt a továbbiaktól Nick Kyrgios, aki a hazai közönség támogatása ellenére is kikapott négy játszmában a második kiemelt Danyiil Medvegyevtől. A női egyesben a 2. forduló jelentette a végállomást a US Opent tavaly megnyerő Emma Raducanu számára.

A helyi idő szerinti esti program slágermérkőzésén a második kiemelt, orosz Danyiil Medvegyev négy játszmában múlta felül a hazai közönség támogatását maximálisan élvező Nick Kyrgiost, aki nem igazán volt játékban az elmúlt hónapokban, ám amíg fizikailag bírta, méltó ellenfele volt a versenyben maradók közül a legmagasabban rangsorolt orosznak. Ám a negyedik játszmában már egyértelműen mutatta a fáradtság jeleit, így Medvegyev négyszettes meccsen győzött.

Az első körben maratoni, ötszettes győzelmet arató Andy Murray a vártnál kisebb ellenállást tanúsított a világranglistán 120. japán Daniel Taro ellen, akit korábbi egyetlen találkozójukon 6:1, 6:3, 6:1-re vert meg. Az Australian Openen öt döntőben vesztes Murray életében először kapott ki top 100-on kívüli ellenféltől GS-tornán.

Dimitrov a meccset is elvesztette, nem csak az ütőjét törte össze… (Fotó: AFP)

Búcsúzott a bolgár Grigor Dimitrov is, a 2017-es ATP-világbajnok Benoit Paire-rel szemben maradt alul. A francia teniszező, aki a versenyzést gyakran félvállról veszi, legutóbb tavaly augusztusban, Cincinnatiben tudott egymás után két meccset megnyerni. A következő mérkőzést Sztefanosz Cicipasz ellen vívja.

A 9. helyen kiemelt, kanadai Félix Auger-Aliassime négy, egyaránt rövidítésben eldőlő játszmában közel négy és fél óra játék után múlta felül a spanyol Alejandro Davidovichot.

A nőknél a tavalyi US Opent a selejtezőből megnyerő Emma Raducanu számára is véget ért az Australian Open: a 19 éves brit teniszezőt a 27 éves, montenegrói Danka Kovinics búcsúztatta három játszmában, aki ezzel pályafutása legsikeresebb GS-torna-szereplését tudhatja magáénak, hiszen a négy major tornán eddigi 17 szerepléséből most először nyert egymást követően két meccset a főtáblán.

AUSTRALIAN OPEN (kemény pálya, 75 000 000 ausztrál dollár)
2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

FÉRFI EGYES

Auger-Aliassime (kanadai, 9.)–Davidovich (spanyol) 7:6 (7–4), 6:7 (4–7), 7:6 (7–5), 7:6 (7–4)
Paire (francia)–Dimitrov (bolgár, 26.) 6:4, 6:4, 6:7 (4–7), 7:6 (7–2)
Van de Zandschulp (holland)–Gasquet (francia) 4:6, 6:0, 4:0-nál Gasquet feladta
Daniel (japán)–Murray (brit) 6:4, 6:4, 6:4
Medvegyev (orosz, 2.)–Kyrgios (ausztrál) 7:6 (7–1), 6:4, 4:6, 6:2
Sinner (olasz, 11.)–S. Johnson (amerikai) 6:2, 6:4, 6:3