Aus. Open: Medvegyev simán nyert; Murray maratoni meccsen győzött

CS. M.CS. M.
2022.01.18. 09:21
A legutóbbi Grand Slam-torna nyertese, Danyiil Medvegyev simán továbbjutott három szettben (Fotó: Getty Images)
A legutóbbi férfi Grand Slam-torna győztese, Danyiil Medvegyev könnyed, háromszettes győzelmet aratott a 2022-es Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) első fordulójában. A férfiaknál továbbjutott a hatalmas csatát vívó Andy Murray és az ötödik kiemelt Ander Rubljov is, míg a nőknél búcsúzott Petra Kvitová, de nyerni tudott Simona Halep, Iga Swiatek és Garbine Muguruza is.

FÉRFIAK

A 2021-es Australian Open döntőse, a legutóbbi US Open nyertese, Danyiil Medvegyev nem okozott csalódást az első körben, zseniális játékkal győzte le a harmadik szettben brillírozó Henri Laaksonent. A torna egyik fő esélyese végül három szettben, 6:1, 6:4, 7:6 (7–3-ra) nyert, s ezzel továbbjutott.

Varázslat Danyiil Medvegyevtől

A torna 5. kiemeltje, Andrej Rubljov is sima, háromszettes sikert aratott az olasz Gianluca Mager ellen, így készülhet a következő fordulóra. A játéknap – és talán a teljes első forduló – legjobb meccsét a 34 éves, háromszoros GS-győztes Andy Murray nyerte meg, aki egy óriási ötszettes csatát vívott a 21. kiemelt grúz Baszilasvili ellen. Az utolsó játszmában kétszer is brékelt az angol, majd ha nehezen is, de behúzta a meccset.

NŐK

Elkezdte a tornát a harmadik kiemelt spanyol Gabine Muguruza, s esélyeshez méltóan is játszott a világranglistán 77. Clara Burel ellen. A francia teniszező ugyan jól állta a sarat, de így is kikapott két szettben, 6:3, 6:4-re.

Továbbjutott a GS-győztes lengyel Iga Swiatek is, aki 6:3, 6:0-ra simázta le a Harriet Dart elleni meccsét, míg 14. kiemelt Simona Halep szintén kétszettes sikerrel (6:4, 6:3) vette az első fordulót. A 19. helyen kiemelt, 31 éves Petra Kvitová meglepetésre 6:2, 6:2-re kikapott a román Sorana-Mihaela Cirsteatól.

FRISSÍTÉS: Bondár Anna – a grúz Okszana Kalasnyikova partnereként – végül főtáblára került a női párosok között, ahol szerda reggel – közép-európai idő szerint 7 óra körül – be is mutatkozik. Bondárék ellenfele az Anna Danilina, Beatriz Haddad Maia kazah, brazil kettős lesz a 15. pálya utolsó összecsapásán. Egyesben már mindegyik magyar induló búcsúzott.

FRISSÍTÉS: Visszalépett az ausztrál nemzetközi nyílt teniszbajnokság (Australian Open) férfi párosversenyétől a Fucsovics Márton, Tommy Paul magyar, amerikai duó.

AUSTRALIAN OPEN (kemény pálya, 75 000 000 ausztrál dollár)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ

Baszilasvili (grúz, 21.)–Murray (brit) 1:6, 6:3, 4:6, 7:6 (7–5), 4:6
Rubljov (orosz, 5.)–Mager (olasz) 6:3, 6:2, 6:2
Laaksonen (svájci)–Medvegyev (orosz, 2.) 1:6, 4:6, 6:7 (3–7)
Sinner (olasz, 11.)–Sousa (portugál) 6:4, 7:5, 6:1
Schwartzman (argentin, 13.)–Krajinovics (szerb) 6:3, 6:4, 7:5
Bautista Agut (spanyol, 15.)–Travaglia (olasz) 7:6 (7–2), 6:4, 5:7, 6:1
Cressy (amerikai)–Isner (amerikai, 22.) 7:6 (7–2), 7:5, 6:7 (4–7), 6:7 (4–7), 6:4
Dimitrov (bolgár, 26.)–Lehecka (cseh) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5
Cilic (horvát, 27.)–Gómez (ecuadori) 6:3, 6:1, 6:2
Gasquet (francia)–Humbert (francia, 29.) 3:6, 7:6 (7–4), 7:6 (7–3), 6:3
Johnson (amerikai)–Thompson (ausztrál) 7:6 (7–5), 6:7, (6–8), 4:6, 6:3, 6:3
Kohlschreiber (német)–Cecchinato (olasz) 6:4, 7:5, 7:6 (7–0)
Berankis (litván)–Carballés Baena (spanyol) 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4
Gombos (szlovákiai)–Szkatyov (kazah) 6:3, 6:2, 1:6, 6:4
O'Connell (ausztrál)–Gaston (francia) 7:6 (7–4), 6:0, 4:6, 6:1