Aus. Open: irány a reptér! Korda hatalmas meglepetésre kiejtette Medvegyevet

2023.01.20. 14:41
Medvegyev sokat hibázott, már a 3. fordulóban kiesett az Aus. Openen (Fotó: Getty Images)
Váratlanul korán búcsúzott a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől Danyiil Medvegyev: a 7. helyen kiemelt oroszt az amerikai Sebastian Korda – aki történetesen a korábbi Aus. Open-győztes Petr Korda fia – lepte meg pénteken.

Már az első adogatását elveszítette Sebastian Korda ellen Danyiil Medvegyev, aki rövidítésben maradt alul az első szettben. A második szett már simábban alakult a 29. kiemelt számára, 6:3 lett a vége. A harmadik játszmában akadtak olyan pillanatok, amikor úgy tűnt, Medvegyev feltámadhat, ám Korda rendre tartotta a lépést az orosszal. A szett az elsőhöz hasonlóan rövidítésben dőlt el, Medvegyev az ellenfél négy meccslabdáját is megúszta, végül azonban Korda kiejtette a 2022-es és a 2021-es kiírás döntősét. A 22 éves Sebastian Korda Petr Kordának a fia, aki 1998-ban megnyerte az Aus. Opent; édesanyja, Regina Kordová – lánykori nevén Rajchtrová – szintén teniszező volt, 1991 áprilisában a 26. helyen állt a női világranglistán.

Nemcsak a Korda–Medvegyev összecsapás alakult meglepően: a britek 11. kiemeltje, Cameron Norrie is kiesett, méghozzá ötszettes találkozón. Norrie és a cseh Jirí Lehecka felváltva nyerték a játszmákat, majd a döntő szettből a 21 éves, esélytelenebbnek vélt játékos jött ki jobban (4:6). Lehecka pályafutása során először lesz ott a 4. fordulóban Grand Slam-tornán.

Kiejtette a tizenhatodik kiemeltként játszó amerikait, Frances Tiafoe-t Karen Hacsanov: az orosz az első játszmát 6:3-ra, míg a másodikat 6:4-re nyerte meg. Tiafoe a harmadik szettben visszajött a meccsbe, de a negyedik játszmás rövidítésből Hacsanov jött ki jobban, aki így kiharcolta a továbbjutást.

Nagyot küzdött a kanadai Denis Shapovalov, aki kétszettes hátrányból állt fel Hubert Hurkacz ellen, mégis kiesett a pénteki játéknapon. A lengyel a döntő játszmában magabiztosabban játszott, így ő is bejutott a legjobb 16 közé.

A nőknél hozta a kötelezőt a cseh Barbora Krejciková, aki 6:2 6:3-mal búcsúztatta az ukrán Anhelina Kalinyinát.

Nagyon simán hozta az első szettet az amerikaiak tizedik kiemeltje, Madison Keys a fehérorosz Viktorija Azarenka ellen – utóbbi ennek ellenére nagy fordítást hajtott végre, 6:2-re és 6:1-re megnyerte a második, valamint a harmadik szettet, így a mérkőzést is.

Több mint két és fél órás csatában esett ki a hatodik kiemelt Maria Szakkari, aki az első szettet rövidítésben veszítette el a kínai Csu Lin ellen. A görög a második játszmát ehhez képest simán hozta, majd a döntő szettben 6:4-el alulmaradt.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)