Aus. Open: Dzsabur kiesett, Murray csaknem hatórás meccsen ment tovább

R. D. P.R. D. P.
2023.01.19. 16:23
Váratlanul korán búcsúzott az Australian Opentől Onsz Dzsabur (Fotó: Getty Images)
Már a legjobb 64 között búcsúzott a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől a női egyesben második kiemelt Onsz Dzsabur. A tunéziait a fiatal Markéta Vondrousová győzte le. A férfiaknál csaknem hat órán át játszott egymás ellen Andy Murray és Thanasi Kokkinakis, a kiegyenlített csatából a brit jött ki jobban.

Hatalmas meglepetésre búcsúzott női egyesben a második kiemelt Onsz Dzsabur, akit a cseh Markéta Vondrousová lepett meg. A tavalyi Wimbledon és a legutóbbi US Open döntőse már az első adogatását elveszítette, így Vondrousová korán 3:0-s előnyre tett szert – ez a különbség az egész szettet meghatározta, Dzsabur végül 6:1-el maradt alul. A tunéziai a második játszmában összeszedte magát (5:7), de a harmadik szettben az elsőhöz hasonlóan sokat hibázott, így váratlanul kiesett az év első Grand Slam-tornáján. Vondrousová 2021-ben legjobb a 16 közé jutott a Melbourne Parkban, tavaly novemberben hosszú sérülés után tért vissza.

Óriási csatában vívta ki a továbbjutást a háromszoros Grand Slam-győztes Andy Murray, aki hosszúra nyúló mérkőzésen győzte le az ausztrál Thanasi Kokkinakist. A rutinos brit két vesztes szett után állt talpra az 5 órás és 45 perces összecsapáson. A harmadik játszma a másodikhoz hasonlóan rövidítésben dőlt el, ám ezúttal Murray javára. A kétszeres olimpiai bajnok a negyedik játszmát 6:3-ra, míg a döntő szettet nagy izgalmak között 7:5-re húzta be, így biztosan ott lesz a legjobb 32 között.

Murray egyedüli csúcstartó lett azzal, hogy pályafutása során 11-edszer fordított meg mérkőzést kétszettes hátrányból.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)

Djokovics (szerb, 4.)–Couacaud (francia) 6:1, 6:7 (5–7), 6:2, 6:0
Popyrin (ausztrál)–Fritz (amerikai, 8.) 6:7 (4–7), 7:6 (7–2), 6:4, 6:7 (6–8), 6:2
Mmoh (amerikai)–A. Zverev (német, 12.) 6:7 (1–7), 6:4, 6:3, 6:2
Bautista (spanyol, 24.)–Holt (amerikai) 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2

Rubljov (orosz, 5.)–Ruusuvuori (finn) 6:2, 6:4, 6:7 (2–7), 6:3
Evans (brit, 25.)–Chardy (francia) 6:4, 6:4, 6:1
Humbert (francia)–Kudla (amerikai) 6:2, 6:7 (7–5), 6:2, 6:4
Wolf (amerikai)–Schwartzman (argentin, 23.) 6:1, 6:4, 6:4
Paul (amerikai)–Davidovich (spanyol, 30.) 6:2, 2:6, 6:7 (7–4), 6:3, 6:4
Brooksby (amerikai)–Ruud (norvég, 2.) 6:3, 7:5, 6:7 (4–7), 6:2