Aus. Open: Djokovics sorozatban 27. melbourne-i sikerével döntős!

D. S. B.D. S. B.
2023.01.27. 12:09
Szoros első játszma után végül könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán, az elődöntőben 7:5, 6:1, 6:2-re győzte le az amerikai Tommy Pault. A vasárnapi fináléban a szerb ellenfele a harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz lesz.

Novak Djokovics zsinórban a 27. meccsét nyerte meg az Australian Openen, ezzel 2021 után ismét döntős (Fotó: Getty Images)

A korábbi világelső úgy tűnt, nem kegyelmez amerikai ellenfelének, hiszen ellenállhatatlan játékkal lépett meg az első szettben 5:1-re, és szerválhatott a játszmagyőzelemért is, de ekkor Tommy Paul is elkapta a fonalat és két brékkel – saját adogatásai megnyerése mellett – visszajött a szettbe, de nem tudta rövidítésre menteni azt. Djokovics 5:5 után saját szerváját semmire nyerte, majd egy brékkel lezárta a felvonást (7:5).

Djokovics a második játszmát is remekül kezdte, két brék mellett könnyedén húzott el 5:0-ra négy ászának és Paul több ki nem kényszerített hibájának is köszönhetően. Az amerikai ugyan szépített, de ezt a játszmát a szerb könnyedén nyerte meg 6:1-re – úgy, hogy Djokovics több játékot nyert fogadóként, mint Paul adogatóként.

A kilencszeres Australian Open-győztes szerb a harmadik játszma elején kétszer is elvette az amerikai szervajátékát. 4:0 után hiába hozott egy gémet Paul, Djokovics az utolsó gémben három meccslabdára került a döntőtől és rögtön az elsőt ki is használva nyert 7:5, 6:1, 6:2-re.

A szerb világelső mostani sikerével sorozatban 27. mérkőzését nyerte meg az Australian Openen. Az oltásmizéria miatt a tavalyi tornát kihagyó Djokovics ugyanis azt megelőzően a 2019-es, a 2020-as és a 2021-es AO-n is diadalmaskodott – a szerb mostani sikerével megdöntötte Andre Agassi 26 meccses győzelmi sorozatát.

Djokovics a magyar idő szerinti vasárnap délelőtti döntőben a harmadik kiemelt görög Sztefanosz Cicipasszal csap össze. A szerb 22., a görög első Grand Slam-tornagyőzelmét szerezheti meg. Cicipasznak nem lesz könnyű dolga, hiszen a szerb eddigi kilenc AO-döntőjét egyaránt megnyerte.

A szerb világelső mostani sikerével sorozatban 27. mérkőzését nyerte meg az Australian Openen. Az oltásmizéria miatt a tavalyi tornát kihagyó Djokovics ugyanis azt megelőzően a 2019-es, a 2020-as és a 2021-es AO-n is diadalmaskodott.

A férfi egyes két elődöntője rekordnézőszámot hozott a Rod Laver Arénában, ugyanis a délutáni szekcióban 25 609, az esti programban 23 502 néző figyelte a helyszínről az eseményeket, azaz a 2020-as csúcsot megdöntő rekordnézőszám volt a 49 111 fővel.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76.5 millió ausztrál dollár, kemény pálya)