Aus. Open: Babos legyőzőjét búcsúztatta Serena Williams

2021.02.12. 05:29
Serena Williams csodás ruháját a legjobb 16 között is láthatjuk... (Fotó: AFP)
A Melbourne-ben zajló Australian Open idei kiírásának az egyik legrövidebb mérkőzését hozta a férfi egyes harmadik fordulójában a 18. kiemelt bolgár Grigor Dimitrov és a spanyol Pablo Carreno összecsapása, mivel utóbbi 6:0, 1:0-nál, 38 perc játék után betegség miatt feladta a meccset. A nőknél a Babos Tímeát búcsúztató Anasztaszija Potapova két szettben kikapott Serena Williamstől.

Victoria állam kormányfője, Daniel Andrews péntekre virradóra bejelentette, egy melbourne-i szállodában újabb koronavírus-fertőzötteket találtak helyi idő szerint csütörtök este, ezért szombattól öt napra szóló korlátozásokat vezetnek be, amelyek értelmében szombattól zárt kapuk mögött folytatódik az Australian Open.

Amelyen magyar idő szerint péntek hajnalban az idei torna egyik legrövidebb mérkőzésére került sor, Grigor Dimitrov 38 perc játék után jutott a legjobb 16 közé a spanyol Pablo Carreno ellen, a spanyol a 6:0-ra elvesztett első szettet követően a második elején 1:0-nál feladta a küzdelmet, mint kiderült, eleve betegen állt ki a bolgár ellen.

A nőknél a Babos Tímeát két napja búcsúztató fiatal orosz, Anasztaszija Potapova simán, két szettben kikapott a nála 20 évvel idősebb, 10. kiemelt Serena Williamstől. Esélyeshez méltóan, könnyedén került a következő körbe Garbine Muguruza és Markéta Vondrousová is, a tajvani Hszie Szu-vej viszont közel három órán át küzdött az olasz Sara Erranival, mire három játszmában legyűrte.

A második kiemelt román Simona Halepnek nem okozott gondot az orosz Veronika Kugyermetova legyőzése, így készülhet a lengyel Iga Swiatek elleni nyolcaddöntőre. Ugyancsak ott van a legjobb 16 között a harmadik kiemelt Oszaka Naomi is: a japán 6:3, 6:2-re nyert a tunéziai Onsz Dzsabur ellen.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (80 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)