ATP-vb: Federer nyerte meg a Hewitt-csoportot

2018.11.15. 22:31
Roger Federer és Kevin Anderson is készülhet az elődöntőre (Fotó: AFP)
A férfi teniszezők Londonban zajló ATP-világbajnokságának csoportkörös harmadik fordulójában az osztrák Dominic Thiem két játszmában szűk másfél óra alatt győzött a japán Nisikori Kei ellen, Roger Federer pedig megverte Kevin Andersont, így a svájci lett a csoportgyőztes.

THIEM–NISIKORI

Az osztrák rendkívül jól teniszezett az első szettben, s ellenfele első és harmadik szervajátékát elvéve 6:1-re nyerte az első játszmát 42 perc alatt.

A második szett már valamivel szorosabb volt, 3:3-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd Thiem brékelt, és az előnyt már nem is adta ki a kezéből, így 6:4-re övé lett a második játszma, és ezzel együtt a mérkőzés is.

FEDERER–ANDERSON

A csoportkör záró meccsén 3:3-ig mindkét adogató hozta a saját játékát, akkor azonban kissé meginogtak, előbb Federer vette el semmire Andersonét, majd a dél-afrikai visszabrékelt, erre a svájci újra mind a négy labdamenetet megnyerte fogadóként. Ezt követően pedig 0:40-ről fordítva hozta a saját szervajátékát, így övé lett a szett, és ezzel egyúttal kiharcolta az elődöntőbe kerülést is(6:4).

Innentől kezdve pedig már csak az volt a kérdés, melyikük lesz a csoportgyőztes. Anderson 3:3-nál a második játszmában is elveszítette az adogatását, Federer pedig 78 perc alatt 6:4, 6:3-ra nyert.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (8 500 000 dollár, kemény pálya)