Vegyes páros curling-vb: másodszor is magyar vereség kedden

2022.04.26. 20:20
A mieink párosa a második keddi mérkőzését is elbukta (Fotó: Magyar Curlingszövetség)
A Szekeres Ildikó és Nagy György alkotta magyar együttes második keddi mérkőzésén is kikapott a Genfben zajló vegyes páros curling-világbajnokságon – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A vb honlapja szerint a találkozó feléig fej fej mellett haladtak a felek, utána viszont a B csoportban sereghajtó törökök két 2–0-s enddel 6–2-re elhúztak, a magyarok erejéből pedig már csak a szépítésre futotta (3–6), így a rivális első sikerének örülhetett.

A magyar páros szerdán 14 órától a skót duó ellen folytatja szereplését.

A két tízcsapatos csoportból az elsők az elődöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a négy közé jutásért. A tizedik helyezettek kiesnek, a nyolcadik és kilencedik helyezettek pedig a bennmaradásért küzdenek. Szekeres és Nagy három-három győzelemmel és vereséggel csoportja negyedik helyén áll holtversenyben a cseh és a német párossal.