Téli olimpia: Nagy Konrád felesége is aranyérmes lett

R. P.R. P.
2022.02.15. 10:20
Balról jobbra: Valerie Maltais, Isabelle Weidemann, Ivanie Blondin (Fotó: AFP)
A férfiaknál Norvégia, a nőknél Kanada győzelmével ért véget az üldözéses csapatverseny gyorskorcsolyában a pekingi téli olimpián.

A férfiaknál a norvégok meggyőző fölénnyel bizonyultak gyorsabbnak az Orosz csapatnál. Pedig utóbbi olimpiai csúccsal jutott be a döntőbe (3:36.61), azonban a fináléban négy másodperccel rosszabb időt ment, így a norvégok 3:38.07-tel is simán elhódíthatták az aranyérmet.

A nőknél a negyeddöntőben olimpiai csúcsot korcsolyázó japánok a döntőt is simán nyerték volna, ha a befutó emberük nem esett volna el az utolsó kanyarban. Így a társai hiába előzték meg a többi kanadait, a feltápászkodó Nana Takagi már csak akkor ért célba, amikor a másik oldalon a három kanadai átsiklott a célvonalon. Így Kanada győzött, 2:53.44-es olimpiai csúccsal.

A győztes kanadai csapat tagja Ivanie Blondin is, aki nem más, mint a kiváló magyar gyorskorcsolyázó Nagy Konrád felesége.

A nőknél a bronzérem a holland csapaté lett, amelynek tagja volt Irene Schouten, aki Pekingben győzött 3000 és 5000 méteren is, valamint a hatszoros olimpiai bajnok Ireen Wüst, aki pályafutása 13. ötkarikás medáliáját érdemelte ki. Ezzel beérte az örökranglista második helyén álló norvég Ole Einaar Björndalent, és csak a 15 éremmel rendelkező Marit Björgen áll előtte.

TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022
GYORSKORCSOLYA
Férfi csapat

1. Norvégia (Hallgeir Engebraaten, Peder Kongshaug, Sverre Lunde Pedersen)
2. Orosz csapat (Danyiil Aldoskin, Szergei Trofimov, Ruszlan Zaharov)
3. Egyesült Államok (Casey Dawson, Emery Lehman, Joey Mantia)
4. Hollandia (Marcel Bosker, Sven Kramer, Patrich Roest)
5. Kanada (Jordan Belchos, Ted-jan Bloemen, Tyson Langelaar)
6. Dél-Korea (Csung Dzsae Von, Kim Min Szeok Jeon, Pak Szon)

Női csapat
1. Kanada (Ivanie Blondin, Valerie Maltais, Isabelle Weidemann)
2. Japán (Szato Ajano, Takagi Miho, Takagi Nana)
3. Hollandia (Marijke Groenewoud, Irene Schouten, Ireen Wüst)
4. Orosz csapat (Jelizaveta Golubeva, Jevgenyija Lalenkova, Natalija Voronyina)
5. Kína (Ahenaer Adake, Han Mej, Li Csi-si)
6. Norvégia (Marit Fjellander Böhm, Sofie Karoline Haugen)

Takagi Nanát vigasztalják a társak (Fotó: AFP)

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)